Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

W czasie Zjazdu uczestnicy w bardzo ciekawych formach dokonali prezentacji działalności swoich Kół. Nie zabrakło również warsztatów tematycznych, w czasie których uczestnicy dyskutowali na temat Eucharystii w życiu chrześcijańskiego wolontariusza. Uwieńczeniem tych rozważań był stworzony „album o Eucharystii”. Wieczorem odbyło się spotkanie z panem Jerzym Omelczukiem – wybitnym malarzem, który od ponad 30 lat maluje ustami. „Inspiruje mnie wszystko – opowiadał pan Jerzy – nawet rozmowa z drugim człowiekiem. To jest moje życie. Nie potrafiłbym bez tego żyć. Staram się powiedzieć wszystko za pomocą obrazu. Malując obraz dla kogoś, wkładam w to całego siebie…”

W czasie spotkania – na naszych oczach p. Jerzy namalował obraz, który przekazał ks. Tomaszowi. W programie Zjazdu oczywiście nie zabrakło czasu na wspólne śpiewy, gry i rozmowy, które były świetną okazją do komunikowania się i budowania relacji przyjaźni i życzliwości. Kulminacyjnym punktem każdego dnia była Msza św. W pierwszym dniu celebrował ją ks. Dyrektor Waldemar Hanas, a w drugim dniu – w katedrze ks. Biskup Grzegorz Balcerek, który w czasie kazania dziękował za „działania, które są świadectwem wrażliwości na potrzeby bliźnich, gotowości niesienia pomocy, otwartości i dobroci”. Nasz Zjazd zakończyliśmy Festynem Rodzinnym na Ostrowie Tumskim, gdzie nie zabrakło wielu atrakcji, koncertów i dobrej zabawy.
Wygenerowano w sekund: 0.02
6,888,637 unikalnych wizyt