Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Bierzmowanie osób niepełnosprawnych w Katedrze

11 maja 2011 r. w Poznańskiej Katedrze odbyło się bierzmowanie osób niepełnosprawnych udzielone przez Ks. Biskupa Marka Jędraszewskiego. W tej uroczystości uczestniczył również nasz Wikariusz ks. Przemysław Konieczny. To dzięki Ks. Przemkowi i Grupie 1 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dzieci otrzymały piękne krzyżyki, które podczas bierzmowania zostały im powieszone na szyi.
Bierzmowanie osób niepełnosprawnych jest czymś niezwykłym. Dzieci sprawiają, że bierzmowanie staje się dla nich czymś bardzo ważnym. Czują się one wyjątkowe, że mogą przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Wkładają w tę Eucharystię całe swoje serce, aby ten wyjątkowy dla nich dzień był zapamiętany do końca życia.
Takie bierzmowanie różni się od bierzmowania z osobami sprawnymi fizycznie i umysłowo. Dzisiejsza młodzież różnie podchodzi do Bierzmowania. Niepełnosprawni podczas bierzmowania śpiewają, modlą się, jak tylko potrafią udzielają się podczas tej uroczystej Mszy św. A młodzież sprawną trzeba prosić o śpiewanie!
Ktoś mógłby pomyśleć, że osoby niepełnosprawne umysłowo nie wiedzą co się dzieje i co za sakrament przyjmują. Otóż nie! Dzieci niepełnosprawne rozumieją to często lepiej niż my, zdrowi ludzie!
One doskonale wiedzą co się dzieje. Ich serca są pełne miłości i radości. Krzyżyki, które otrzymały podczas Bierzmowania, nosiły do końca dnia. One z tym krzyżykiem czuły się jeszcze bliżej Boga, całowały krzyż i przytulały. A to jest prawdziwy znak dojrzałości chrześcijańskiej.
Uważam, że osoby niepełnosprawne przyjmują sakrament bierzmowania o wiele dojrzalej od wielu ludzi pełnosprawnych.
Parafianka K.
Wygenerowano w sekund: 0.06
6,157,728 unikalnych wizyt