Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Na spotkaniu europejskiej młodzieży w Dusseldorfie

27 maja br. miałem możliwość wyjazdu wraz z ks. Proboszczem Jackiem Stępczakiem i poznańskimi wspólnotami neokatechumenalnymi na ewangelizację do Niemiec. Nasz wyjazd wpisywał się w przygotowania przed Światowym Dniem Młodzieży, które odbędzie się w sierpniu w Madrycie.
W pierwszym etapie podróży dotarliśmy do Bonn, gdzie powitano nas pysznym śniadankiem. Potem udaliśmy się do Holandii do uroczego miasteczka Maastricht (w tym mieście w 1992 r. podpisano traktat dotyczący Unii Europejskiej). Zobaczyliśmy piękną Bazylikę, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. prowadzonej przez miejscowego biskupa w j. niemieckim. Po Mszy św. wyruszyliśmy na ulice, na których przez całe popołudnie głosiliśmy dobrą nowinę.
Po kilku godzinach niewyobrażalnych doznań powróciliśmy do Bonn. Nazajutrz w niedzielę udaliśmy się pieszo na śniadanie, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć w całej okazałości byłą stolicę Niemiec. Po Mszy św. w kościele Serca Jezusowego, której przewodniczył nasz ks. Proboszcz, udaliśmy się wszyscy do Düsseldorfu, gdzie na stadionie odbyło się spotkanie z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej: Kiko, Carmen i ojcem Mario. Niezapomnianemu nabożeństwu przewodniczył kard. Joachim Meissner z pobliskiej Kolonii. Po wysłuchaniu symfonii skomponowanej przez Kiko oraz pięknym słowie ks. Kardynała miało miejsce błogosławieństwo nad powołanymi do życia konsekrowanego chłopakami i dziewczętami.
Na stadionie było ok. 30 tys. młodych ludzi z całej Europy (10 tys. Włochów, 10 tys. Hiszpanów, 5 tys. Polaków, 5 tys. z pozostałych części Europy).
Atmosfera spotkania była niesamowita, warto było pojechać i przeżyć te niezapomniane chwile.
Roman Deiksler
Wygenerowano w sekund: 0.02
6,540,862 unikalnych wizyt