Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Ogłoszenia duszpasterskie - 7 IV 2019

Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 IV 2019 – Niedziela V Wielkiego Postu


• Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17.15.
• W Wielkim Poście zaproszeni jesteśmy do modlitwy, jałmużny i postu. Zapraszamy do wzięcia udziału w dwóch inicjatywach:
- akcji "Woreczek ryżu". Woreczki są wyłożone przed skarboną z Jałmużną Postną. Dobrze, aby w dniu gdy w ten sposób będziemy pościć (jedząc sam ryż), pomodlić się za głodujących na świecie i w miarę możliwości przystąpić do Komunii św.;
- akcji "Jałmużna inna niż wszystkie". To propozycja księży sercanów, którzy zbierają środki na budowę studni głębinowych w Czadzie. Ta forma jałmużny jest "inna niż wszystkie" gdyż polega na zbiórce srebrnej i złotej biżuterii, nieużywanej z różnych powodów, np. pęknięty pierścionek, rozerwany łańcuszek lub kolczyk bez pary. Takie rzeczy będzie można składać do specjalnej puszki w zakrystii i zostaną przekazane do siedziby księży sercanów w Lublinie. Przesłana biżuteria zostanie następnie przetopiona na dewocjonalia i sprzedawana w sklepie internetowym www.sklepzmisja.pl
• Całodniowa okazja do spowiedzi św. będzie w naszej parafii w poniedziałek w Wielkim Tygodniu. W wielki wtorek spowiedź będzie w kościele NSJ, a w środę w kolegiacie.
• Spotkanie dla rodziców dzieci kl. II będzie we wtorek o godz. 19.15 w sali na I piętrze.
• Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek w kościele:
- dla dzieci o godz. 16.30,
- dla dorosłych o godz. 18.00.
• Spotkanie grupy biblijnej w piątek o godz. 20.00 na probostwie.
• Wielki Post jest czasem składania daniny diecezjalnej. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli już koperty z daniną. Puste koperty wyłożone są pod chórem.
• Zamówione zostały witraże, nowe ramy okienne i nowe szyby przeciwwłamaniowe do pięciu okien w naszym kościele. Skrajne środkowe okna będą uchylane przy pomocy elektrycznych siłowników w celu lepszej wentylacji kościoła. Wstępny kosztorys produkcji i montażu tych pięciu okien z witrażami opiewa na sumę ok. 75-80 tys. złotych (koszt końcowy będzie zależał od ceny i jakości szkła użytego do witraży). Parafia posiada na razie połowę wymaganej sumy. Polecamy hojności parafian przyszłotygodniową składkę remontową, która będzie przeznaczona na ten cel. Termin montażu był wstępnie ustalony na koniec wakacji ale ze względu na zmianę proboszcza może uda się przyspieszyć wykonanie całości do końca czerwca.
• Wychodząc z kościoła na stoisku Caritas można nabyć paschaliki, baranki z białej czekolady i kartki świąteczne. "Charytatywne tytki" i paczki dla dzieci prosimy przynosić do niedzieli palmowej.
• Za tydzień niedziela palmowa. Msza św. o godz. 10.30 rozpocznie się procesją z palmami sprzed kaplicy św. Józefa. Przed każdą Mszą św. panie z Caritas będą rozprowadzały wiązanki palm. W sąsiednich parafiach procesja z palmami wyruszy z kościoła NSJ ok. godz. 11.15 i przejdzie do kolegiaty. Po procesji na Starym Rynku odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę.
Wygenerowano w sekund: 0.08
5,852,587 unikalnych wizyt