Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Ogłoszenia duszpasterskie - 14 VII 2019

Ogłoszenia parafialne
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 VII 2019 – Niedziela XV Zwykła• Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za tak liczną obecność i modlitwę w czasie Nawiedzenia Matki Bożej. Szczególne podziękowania dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowania do Nawiedzenia, udział w powitaniu, procesji i liturgii Mszy św. Niech Matka Boża nam wszystkim hojnie błogosławi!
• Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Zawierzenia Matce Bożej naszej Parafii. Księga jest wyłożona obok chrzcielnicy.
• Ksiądz wikariusz Mateusz Gierlich dziś w czasie Mszy św. o 12:00 żegna się z naszą wspólnotą. Dziękujemy księdzu Mateuszowi za dwa lata gorliwego posługiwania wśród nas i życzymy w nowej parafii mocy Bożego Ducha do działania na większą chwałę Bożą i dla dobra dusz!
• W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu odprawiane są w naszym kościele naprzemiennie rano i wieczorem: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00; we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.30.
• Biuro Parafialne w miesiącu lipcu i sierpniu czynne tylko po Mszach św.
• Rodzina Radia Maryja przy Kolegiacie zaprasza w środę 17 lipca na godz. 16:30 na różaniec, po nim Msza św. i spotkanie na salkach.
• Za tydzień w związku z przypadającym wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie możliwe poświęcenie samochodów i wszystkich innych pojazdów. Prosimy jak co roku, aby po zakończonej Mszy św. wjeżdżać ul. Sportową między probostwem a Kościołem wyjeżdżając ul. Olimpijską. Ofiary zebrane podczas święcenia wszystkich pojazdów jak co roku przekazane będą na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Włączmy się w akcję MIVA Polska: „1 grosz za 1 kilometr” bezpiecznej jazdy przez cały rok.
• Dziś II Niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej świątyni, konkretnie na zakup kolejnych 5 witraży, aby nasza świątynia była jeszcze piękniejsza. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim naszym Dobrodziejom! Bóg zapłać!
• W minionym tygodniu zmarł śp. Janusz Strasz z ul. Głowackiego 19B. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!
Wygenerowano w sekund: 0.08
6,648,292 unikalnych wizyt