Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Ogłoszenia duszpasterskie - 26 I 2020

Ogłoszenia parafialne• Dziś zbiórka do puszek na diecezjalne Radio „Emaus”. Dziękujemy za ofiary.
• Za tydzień w niedzielę święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Przed kościołem zbiórka ofiar na klasztory klauzurowe w naszej archidiecezji. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo i poświęcenie świec.
• Świece gromniczne można nabywać w zakrystii (ofiara 12 zł.)
• Plan kolędy. We wtorek 28.01. kończymy tegoroczną wizytę kolędową. Dziękujemy za pomoc w kolędzie ks. Maksymowi Padlewskiemu. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym parafianom, którzy otworzyli przed nami swoje domy za wspólną modlitwę, poczęstunki oraz ofiary, które przeznaczymy na kolejne 5 witraży w naszym kościele oraz na prace remontowe. Bóg zapłać!
• Jeśli ktoś był nieobecny w dniu kolędy, a pragnie przyjąć kapłana, prosimy o zgłoszenie się dziś w zakrystii.
• Biuro parafialne do końca stycznia czynne tylko przed południem od 9.00 do 10.00 w środę, czwartek i piątek.
• Spotkanie Grupy Biblijnej w piątek 31.01. o godz. 19.30 na probostwie.
• W sobotę 1 lutego zapraszamy do kaplicy św. Józefa na modlitwę wynagradzającą pierwszych sobót miesiąca. Od. 11.15 różaniec z rozważaniami przed Najświętszym Sakramentem, 15 minut medytacji, o 12.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi. Odpowiedzmy naszą obecnością na prośby Matki Bożej z Fatimy!
• Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w sobotę 1.02. od godz. 8.00.
• Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę i wycieczkę w czwartek 6 lutego do Grąblina oraz Kopalni Soli w Kłodawie. Szczegóły na plakacie w gablocie. Zgłoszenia w biurze parafialnym oraz w zakrystii do 2.02.
• W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na witraże ofiary w wysokości 3.982 zł i 73 gr. Brakuje nam jeszcze 18.639 zł. Mamy nadzieję, że wstawiennictwo św. Józefa pomoże nam w zapłaceniu brakującej sumy. Bóg zapłać za dobre serca!
• Dzieciom i młodzieży rozpoczynającej zimowe ferie szkolne życzymy dobrego wypoczynku oraz bezpiecznych powrotów do domu.
• W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty + Tadeusza Rosiaka z Os. Jagiellońskiego 35. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie!
• Dziękujemy ojcom za codzienną modlitwę 10-tką różańca w intencji swoich dzieci. Zapraszamy kolejnych ojców do modlitwy za swoje dzieci. Zgłoszenia pod adresem e-mail: modlitwa.ojcow@int.pl
• Zapraszamy matki do modlitwy 10-tką różańca w intencji swoich dzieci. Zgłoszenia pod adresem e-mail: modlitwa.matek@int.pl
Wygenerowano w sekund: 0.08
6,649,048 unikalnych wizyt