Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Dzwony na wieży kościelnej

1 marca br. została podpisana z firmą PRAIS z Poznania umowa na zainstalowanie na wieży kościelnej przy naszym kościele aparatury elektronicznych kurantów. Pozwoli ona na odtwarzanie dźwięku dzwonów i kurantów w doskonałej jakości. Zleceniobiorca zobowiązał się do wykonania prac jeszcze w Wielkim Poście tak, aby dzwony zadzwoniły na tegoroczną Wielkanoc. Podobnie jak na kościele NSJ w Środzie Wlkp. w ciągu dnia będą wybijane dzwonami pełne godziny. Więcej na temat wykonawcy można przeczytać na stronie www.prais.pl (tutaj).

Spotkania z s. Marią Kwiek SJK

29 lutego br. gościliśmy w naszej parafii s. Marię Kwiek SJK, która spotkała się z chłopcami i dziewczętami klas III Gimnazjum oraz z rodzicami młodzieży gimnazjalnej. Zdjęcia ze spotkania z dziewczynami można obejrzeć tutaj.

List Pasterski Ks. Abpa S. Gądeckiego na Wielki Post 2012

W I niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach Archidiecezji Poznańskiej odczytywany jest List Pasterski Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na Wielki Post 2012 r. Możemy go również przeczytać na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

W Ziemi Świętej i Jordanii

W dniach 11-18 lutego br. grupa parafian pod duchową opieką ks. kan. Andrzeja Marciniaka, naszego byłego proboszcza, odbyła pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zdjęcia z tej wyprawy obejrzeć tutaj.

Warsztaty Szkolnych Kół Caritas

Podczas ferii zimowych w dniach 14-17 lutego 2012 odbywały się w Zaniemyślu Warsztaty Szkolnych Kół Caritas. Uczestniczyli w nich nasi parafianie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2. Zdjęcia z ich pobytu w Zaniemyślu można obejrzeć tutaj.

Wskazania pasterskie na Wielki Post 2012

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, wydał aktualne wskazania dotyczące przepisów pokutnych obowiązujących w 2012 roku w Archidiecezji Poznańskiej. Możemy jest przeczytać na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Środa Popielcowa

W środę 22 lutego rozpoczyna się Wielki Post. Tego dnia obowiązuje wszystkich katolików wstrzemięźliwość od potraw mięsnych, a dorosłych od 18 do 60 roku życia ponadto post ścisły. Obrzęd posypania głów popiołem jest w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 7.30, 9.00, 16.30 i 18.30. Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post 2012 można przeczytać tutaj. Natomiast ciekawy artykuł na temat historii i znaczenia środy popielcowej można przeczytać na portalu wiara.pl (tutaj).

Zambia mistrzem Afryki

W niedzielę wieczorem 12 lutego 2012 drużyna piłkarska Zambii zdobyła Puchar Narodów Afryki. Tę radosną sportową nowinę dedykujemy wszystkim "adopcyjnym rodzicom", którzy wspierają modlitwą i ofiarami sieroty w Zambii. Przypominamy, że nasz Ksiądz Proboszcz w latach 2002-2008 pracował w Zambii i do dziś żywo interesuje się sprawami tego afrykańskiego kraju.

Rekolekcje dla młodych chłopaków

W dniach 10-12 lutego br. odbyły się w Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Poznaniu rekolekcje dla młodzieży męskiej. Uczestniczyło w nich dwóch lektorów z naszej parafii. Zapraszamy do przeczytania refleksji jednego z nich klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,649,140 unikalnych wizyt