Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

W Skarżysku Kamiennej, Kałkowie-Godowie i Ćmielowie

Parafialna pielgrzymka pierwsze dwa noclegi spędziła w domu pielgrzyma przy sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku Kamiennej. 25 lipca pielgrzymi udali się najpierw do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie-Godowie (zbudowanego na wzorze sanktuarium w Licheniu), następnie zwiedzili fabrykę porcelany w Ćmielowie, w końcu dotarli do Sandomierza. Zdjęcia z odwiedzonych miejsc można obejrzeć tutaj.

Na Świętym Krzyżu i w Wąchocku

24 lipca uczestnicy pielgrzymki parafialnej udali się na Święty Krzyż w Górach Świętokrzyskich oraz zwiedzali opactwo Cystersów w Wąchocku. Zdjęcia z tych miejsc można obejrzeć tutaj.

Parafialna pielgrzymka w Łodzi

23 lipca uczestnicy parafialnej pielgrzymki w Góry Świętokrzyskie zatrzymali się w Łodzi. Zwiedzali m.in. muzeum miasta i łódzką manufakturę, a także widzieli miejscową archikatedrę, w której nowym ordynariuszem jest ks. abp Marek Jędraszewski. Kilka zdjęć z dzisiejszego zwiedzania można obejrzeć tutaj.

Święcenie pojazdów

W niedzielę 22 lipca po Mszach św. o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 20.30 święcone były rozmaite pojazdy: samochody, rowery, hulajnogi, wózki dziecięce i wózki inwalidzkie. Zdjęcia z poświęcenia tych pojazdów można obejrzeć tutaj.

Bojkot koncertu "Madonny"

Autorzy akcji „Nie wstydzę się Jezusa” - działacze Krucjaty Młodych - namawiają do bojkotu sierpniowego koncertu amerykańskiej piosenkarki muzyki pop – Madonny. „Nie idę na Madonnę!” to hasło protestu przeciwko organizacji koncertu, który ma się odbyć na stołecznym Stadionie Narodowym 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.
Więcej na temat protestu można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Bp Marek Jędraszewski nowym metropolitą w Łodzi

11 lipca br. Nuncjatura Apostolska w Polsce podała do wiadomości, że dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej Marek Jędraszewski został mianowany przez Ojca Świętego Benedykta XVI arcybiskupem metropolitą łódzkim. Nowy Arcybiskup Łodzi w ubiegłym roku udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży w naszej parafii. Zdjęcia z tamtej uroczystości można obejrzeć tutaj. Natomiast okolicznościowe słowo ks. abpa Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, można przeczytać na stronie archidiecezji poznańskiej (tutaj).

Grupa 12 Poznańskiej Pielgrzymki

Grupa 12 Pieszej Pielgrzymki Poznańskiej nocowała z piątku na sobotę (6/7 lipca) w naszej parafii. Kilka zdjęć z pielgrzymowania tej grupy (wypoczynek w Tulcach i poranne wyjście z naszej parafii) można obejrzeć tutaj.

Msza św. z zambijskim Biskupem

Na zakończenie pobytu w Zambii ks. prob. Jacek Stępczak uczestniczył w uroczystej Eucharystii, podczas której trzech seminarzystów zostało przyjętych do grona oficjalnych kandydatów do święceń diakonatu i kapłaństwa. Liturgii przewodniczył miejscowy Ordynariusz ks. Bp Alick Banda. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj. Natomiast komentarz ks. Proboszcza można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Msza św. w Zambii


Film przedstawia śpiew hymnu "Chwała na wysokości Bogu" podczas Mszy św. odprawianej przez ks. prob. Jacka Stępczaka w parafii pw. Dobrego Pasterza w Chingoli (Zambia). Inne filmy z tej Eucharystii można obejrzeć klikając tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,013,856 unikalnych wizyt