Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Koncert Kwintetu Instrumentów Blaszanych

W sobotę 7 stycznia 2012 r. po Mszy św. wieczornej odbył się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych "Grandioso" Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego z Poznania. Zdjęcia z tego koncertu można obejrzeć tutaj.

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca

7 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym. Zdjęcia z tego kolędowego spotkania można obejrzeć tutaj.

Spotkanie opłatkowe

W uroczystość Objawienia Pańskiego odbyło się spotkanie opłatkowe członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Katechetów oraz osób pomagających przy naszej parafii. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj.

Statystyka parafialna

Koniec roku cywilnego sprzyja podsumowaniom minionego czasu. W naszej parafii w 2011 roku odbyły się 54 Chrzty, 47 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii św., 49 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania, zawarto 17 ślubów, umarło 29 osób. Porównanie do innych lat można zobaczyć tutaj.

Papieskie orędzie na Światowy Dzień Pokoju

1 stycznia - już po raz 45 - obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI wystosował orędzie zatytułowane "Wychowanie młodzieży do sprawiedliwości i pokoju". Pełny tekst orędzia możemy przeczytać tutaj.

Dzieci przy żłóbku

Codziennie w tygodniu po Bożym Narodzeniu zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego śpiewania kolęd w kościele przy żłobku o godz. 16.00. Zdjęcia z takiego kolędowania po Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj.

Pasterka 2011

Obchód tajemnicy Bożego Narodzenia rozpoczęliśmy uroczystą Pasterką odprawioną o północy w Noc Wigilijną. Zdjęcia z Pasterki można obejrzeć tutaj.

Życzenia Ks. Abpa S. Gądeckiego

Z okazji świąt Bożego Narodzenia ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, skierował do nas okolicznościowe słowo. Pełny tekst życzeń naszego Pasterza możemy przeczytać tutaj.

Roraty w IV tygodniu Adwentu

W poniedziałek 19 grudnia podczas Rorat o godz. 18.30 harcerze ze Średzkiego hufca ZHP przynieśli do naszego kościoła płomień zapalony w Betlejem. Zdjęcia z Rorat można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.13
6,649,221 unikalnych wizyt