Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Echa z Zambii

W minionym tygodniu ks. prob. Jacek Stępczak kontynuował zajęcia w Seminarium w Kitwe. Kilka zdjęć z tego okresu można obejrzeć tutaj. Natomiast komentarz ks. Proboszcza do powyższych zdjęć można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Ks. Proboszcz w zambijskiej parafii

W niedzielę 24 czerwca ks. Proboszcz odwiedził parafię pw. Dobrego Pasterza w Chingoli gdzie odprawił Mszę św. w języku cibemba. Kilka zdjęć z tej Eucharystii i spotkań po Mszy św. można obejrzeć tutaj. Natomiast krótką refleksję napisaną przez ks. Proboszcza można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej"

List pasterki Abpa S. Gądeckiego

Z okazji 500-lecia uznania cudów na Świętej Górze koło Gostynia oraz przyznania przez Ojca Świętego Benedykta XVI złotej róży papieskiej ks. abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, wystosował okolicznościowy list. Możemy go przeczytać na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

23 czerwca zakończyło się 358. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Komunikat opublikowany na zakończenie obrad można przeczytać tutaj.


Papieska róża dla Świętej Góry w Gostyniu

Z okazji rocznicy 500 lecia dekretu zatwierdzającego cuda na Świętej Górze k. Gostynia papież Benedykt XVI ofiarował sanktuarium Świętogórskiej Róży Duchownej złotą Różę. To jedno z największych wyróżnień papieskich dla maryjnych sanktuariów. W Polsce będzie to trzecie sanktuarium (obok Jasnej Góry i Kalwarii Zebrzydowskiej) cieszące się tak wielkim wyróżnieniem. Więcej na temat Świętej Góry można przeczytać na stronie www.filipini.gostyn.pl (tutaj)

Spotkanie z sierotami w Kitwe

20 czerwca ks. Proboszcz odwiedził Centrum Dziennego Pobytu "Dzieci Betlejem" w Kitwe. Jest to ośrodek, który wielu Średzian wspiera swoją modlitwą i ofiarą. Podczas spotkania zambijskie sieroty otrzymały przybory szkolne oraz rysunki wykonane przez dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii. Natomiast za zebrane pieniądze została zakupiona żywność, która wystarczy na jedzenie dla ośrodka na dwa miesiące. Zdjęcia z tego wzruszającego spotkania można obejrzeć tutaj.

Ks. Proboszcz w Zambii

12 czerwca ks. prob. Jacek Stępczak rozpoczął swój pobyt w Zambii. Jego głównym zadaniem jest prowadzenie zajęć dla kleryków Misyjnego Seminarium Duchownego w Kitwe. Kilka zdjęć z pierwszego tygodnia w Zambii można obejrzeć tutaj. Artykuł na temat pierwszych dni w Zambii (opublikowany w najnowszym numerze "W świetle Kolegiaty") można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Pielgrzymka ministrantów do Gostynia

16 czerwca siedmiu naszych ministrantów, wraz z nowym szafarzem p. Andrzejem Mytko i swoim opiekunem ks. Przemysławem Koniecznym, pojechało do Gostynia na IV Archidiecezjalną Pielgrzymkę Ministranów i Lektorów. Mszy św. przewodniczył bp Marek Jędraszewski, który w homilii przypominał o roli Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Eucharystii uczestniczyło ok. 600 przedstawicieli służby liturgicznej z całej Archidiecezji Poznańskiej. Po Eucharystii był poczęstunek, a zaraz po nim nabożeństwo i spotkania w grupach. Do Środy ministranci przyjechali z nowymi siłami i nową mocą do służenia Bogu przy ołtarzu. Zdjęcia z wyjazdu można obejrzeć tutaj

Procesja parafialna

W niedzielę 10 czerwca miała miejsce procesja eucharystyczna po ulicach naszej Parafii. Mszy św. i procesji przewodniczył ks. Zbigniew Rzeźnik, proboszcz z Murzynowa Kościelnego. Zdjęcia z procesji można obejrzeć tutaj, a z zakończenia procesji tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,013,865 unikalnych wizyt