Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Już po raz 18 rusza Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. W tym roku jest ono propagowane pod hasłem „Podarujmy dzieciom czas". WDPD polega na rozprowadzaniu świec, które w Wigilię Bożego Narodzenia zapalane są na polskich stołach na znak jedności z najbardziej potrzebującymi. Więcej o WDPD możemy przeczytać na stronie caritas.pl (tutaj). Natomiast klikając tutaj możemy obejrzeć okolicznościowy spot reklamowy.

Kostka brukowa już ułożona

Prace przy układaniu kostki brukowej wokół kaplicy św. Józefa oraz pomiędzy domem katechetycznym a probostwem dobiegają końca. Zdjęcia z ostatnich robót można obejrzeć tutaj.

Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom klas II

21 listopada podczas Mszy św. wieczornej ks. Proboszcz poświęcił książeczki do nabożeństwa dzieciom klas II. Zdjęcia z tego nabożeństwa można obejrzeć tutaj.

Koncert pieśni patriotyczno-ojczyźnianych

W niedzielę 20 listopada podczas Mszy św. wieczornej grał Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych „Grandioso” Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego z Poznania. Po Mszy św. muzycy wykonali koncert utworów patriotyczno-ojczyźnianych. Zdjęcia z koncertu można obejrzeć tutaj.

Kalwaria Zebrzydowska w internecie

Sanktuarium maryjno-pasyjne w Kalwarii Zebrzydowskiej można od kilku dni zwiedzać wirtualnie. Klikając tutaj można obejrzeć miejsca składające się na zabytkowy kompleks klasztorny oo. bernardynów i otaczający go park – miejsce zaliczane do Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO.

Kostka brukowa przed kaplicą

Prace z układaniem kostki brukowej przy kaplicy św. Józefa żwawo dobiegają końca. Zdjęcia ze stanu robót można obejrzeć tutaj.

List pasterski KEP o szacunku dla ciała zmarłego

W niedzielę 13 listopada odczytywany jest w kościołach w Polsce "List pasterski Konferencji Episkopatu Polski o szacunku do ciała zmarłego i obrzędach pogrzebu w przypadku kremacji". Cały tekst listu możemy przeczytać tutaj.

Dzień Pomocy Kościołowi Prześladowanemu

Druga niedziela listopada to w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku poświęcony jest pomocy dla Kościoła w Sudanie. Więcej na ten temat możemy przeczytać na stronie polskiego biura Pomocy Kościołowi w Potrzebie (tutaj).

Nowy chodnik przed kaplicą

8 listopada rozpoczęła się wymiana starych płyt budowlanych na nowe chodniki przed kaplicą św. Józefa. Jest to możliwe dzięki wsparciu Burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, który 9 listopada odwiedził swoją parafię. Zdjęcia z prowadzonych prac i wizyty Burmistrza można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,540,930 unikalnych wizyt