Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Rysunki dla sierot w Zambii

W czwartek 10 maja dzieci, które przeżywają swój biały tydzień, przyniosły na nabożeństwo majowe rysunki na temat: "Moja pierwsza Komunia św." Wszystkie rysunki zostaną przekazane sierotom w Zambii. Zdjęcia z tego nietypowego nabożeństwa majowego można obejrzeć tutaj, natomiast rysunki dzieci można obejrzeć tutaj

30-lecie sakry bpa Z. Fortuniaka

W środę 9 maja młodzież z Duszpasterstwa Akademickiego działającego przy naszej parafii (wraz ze swoim opiekunem ks. P. Koniecznym) uczestniczyła w uroczystej Mszy św. odprawionej w katedrze poznańskiej z okazji 30-lecia święceń biskupich ks. bpa Zdzisława Fortuniaka. Zdjęcia z momentu składania życzeń dostojnemu Jubilatowi można obejrzeć tutaj.

Pierwsza Komunia św.

W niedzielę 6 maja 2012 roku podczas Mszy św. o godz. 10.30 53 dzieci przyjęło po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Majówka wspólnoty neokatechumenalnej

1 maja bracia z I-ej wspólnoty neokatechumenalnej z naszej parafii wybrali się na majówkę do stadniny koni "Fiord" w Młodzikowie. Cieszyli się nie tylko z pięknej pogody ale również z modlitwy, w której uczestniczył m.in. nasz były proboszcz ks. Andrzej Marciniak. Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj.

1 maja - Św. Józefa Rzemieślnika

1 maja wspomina się w liturgii Kościoła św. Józefa jako rzemieślnika. 1 maja 1955 roku zwracając się do Katolickiego Stowarzyszenia Robotników Włoskich papież Pius XII ogłosił ten dzień świętem Józefa rzemieślnika, nadając w ten sposób religijne znaczenie świeckiemu, obchodzonemu na całym świecie od 1892 r., świętu pracy. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.
1 maja o godz. 18.30 zapraszamy na Mszę św wieczorną i nowennę do św. Józefa i bł. Jana Pawła II (w 1-ą rocznicę jego beatyfikacji). Przed Mszą św. o godz. 18.00 odbędzie się nabożeństwo majowe.

Niedziela Modlitw o powołania do służby w Kościele

W IV niedzelę wielkanocną obchodzony jest dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI opublikował orędzie pt. "Powołanie darem miłości Boga", które można przeczytać na stronie Stolicy Apostolskiej (tutaj). Zachęcamy również do obejrzenia strony Duszpasterstwa Powołań Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Dzień pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka

27 kwietnia przypada rocznica uchwalenia w 1956 roku bolesnej i tragicznej w skutkach ustawy aborcyjnej. Ustawa ta obowiązywała w polskim ustawodawstwie aż do 7 stycznia 1993 roku i pozwoliła na zabójstwo ok. 20 milionów polskich nienarodzonych dzieci. W związku z tą haniebną datą grupa katolików proponuje, aby 27 kwietnia obchodzić jako Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia (tutaj).

Projekcja w ramach Tygodnia Biblijnego

23 kwietnia w ramach obchodów Tygodnia Biblijnego mogliśmy obejrzeć film pt. "Jak powstało Pismo Święte?". Kilka zdjęć z tej prezentacji, którą prowadził nasz ks. Proboszcz, można obejrzeć tutaj.

Ewangelizacja po Osiedlu

W niedzielę 22 kwietnia bracia ze wspólnot neokatechumenalnych z parafii kolegiackiej i naszej ewangelizowali na ulicach naszego miasta. Kilka zdjęć z tego doświadczenia można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,888,709 unikalnych wizyt