Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Chorzy w Biechowie

We wtorek 13 września odbyła się pielgrzymka osób starszych i chorych do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Zdjęcia z tej pielgrzymki można obejrzeć tutaj.

Wirtualny spacer po Trakcie Królewsko-Cesarskim

9 września 2011 roku otwarto cztery odnowione obiekty sakralne mieszczące się na tzw. Szlaku Królewsko-Cesarskim w Poznaniu. Są nimi: budynki przy ul. Filipińskiej 4 i 5 (Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia), kościół pw. św. Małgorzaty na Rynku Śródeckim, kościół pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej 34 oraz kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana przy ul. Kościelnej 3. Odnowione obiekty można zwiedzać w Internecie na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Wczesna Komunia św.

W naszej Parafii pragniemy zainicjować przygotowanie dzieci w wieku sześciu lat do wczesnej Komunii św. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.wczesna-komunia.com.pl (tutaj). Do wczesnej Komunii św. dzieci zostają zapisane przez rodziców w godzinach urzędowania biura parafialnego lub dodatkowo w czwartek w godz. 17.00 - 18.00.

Wakacje Caritas w Zachełmie

W lipcu br. Caritas działająca przy Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowała wraz z naszą Parafią wakacje dla dzieci w Zachełmie. Podczas pobytu w górach dzieci zwiedziły nie tylko Karpacz, ale miały wiele innych atrakcji. Możemy się o tym przekonać oglądając galerię zdjęć (tutaj).

Pielgrzymka do Biechowa

W sobotę 10 września już po raz 138 wyruszyła ze Średzkiej Kolegiaty piesza pielgrzymka do Biechowa. W pielgrzymce uczestniczyli m.in. pątnicy z naszej Parafii. Zdjęcia z pielgrzymowania można obejrzeć tutaj. Natomiast więcej o sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie można przeczytać tutaj.

Kandydaci do bierzmowania

W pierwszym tygodniu września odbyły się już pierwsze spotkania z kandydatami do bierzmowania z Gimnazjum. Zdjęcia ze spotkania z klasami III można obejrzeć tutaj.

Ogrzewanie bocznych ławek zainstalowane

6 września zostało zainstalowane ogrzewanie bocznych ławek. Odtąd wszystkie ławki w naszym kościele (lecz nie krzesła) posiadają grzewcze poduszki. Ufamy, że pomogą one w cieplejszej atmosferze uczestniczyć w jesiennych i zimowych nabożeństwach. Szczegóły techniczne dotyczące systemu podgrzewanych siedzeń możemy poznać na stronie www.kamo.com.pl (tutaj).

List Pasterski z okazji Tygodnia Wychowania

W niedzielę 4 września w kościołach w Polsce odczytywany jest List Pasterski z okazji Tygodnia Wychowania. Pełny jego tekst możemy przeczytać na stronie Episkopatu Polski (tutaj).

Poświęcenie przyborów szkolnych

W niedzielę 4 września na Mszy św. o godz. 10.30 ks. Proboszcz poświęcił przybory szkolne dzieciom, któe w tym roku rozpoczęły po raz pierwszy naukę w szkole. Zdjęcia z poświęcenia można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.10
6,157,729 unikalnych wizyt