Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Klerycy z ASD w Poznaniu

W niedzielę 6 listopada klerycy z Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu modlili się z nami podczas Mszy św. i zbierali ofiary na utrzymanie swojej uczelni. Zdjęcia ze spotkania z dziećmi pierwszokomunijnymi można obejrzeć tutaj.

Pomóż uwolnić skazaną na śmierć chrześcijankę

Asia Bibi, chrześcijanka - żona i matka, została skazana w Pakistanie na karę śmierci za to, że broniła swojej chrześcijańskiej wiary wobec szyderstw ze strony muzułmańskich współpracowników. Zachęcamy do podpisania petycji z prośbą o uwolnienie tej siostry w Chrystusie. Szczegóły akcji znajdziemy na stronie Głosu Prześladowanych Chrześcijan (tutaj).

Kościół i cmentarz w listopadowy wieczór

Zdjęcia Średzkiego cmentarza i naszego kościoła parafialnego wykonane wieczorem 4 listopada br. przez Mateusza Pateckiego, ucznia klasy V Szkoły Podstawowej można obejrzeć tutaj.

Zaduszki

W Dzień Zaduszny o godz. 20.00 odprawiona została Msza św. w intencji parafian zmarłych w okresie ostatnich 12 miesięcy. Listę tych zmarłych możemy przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej". Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

Cmentarz Średzki we Wszystkich Świętych

Zapalone znicze na grobach są znakiem wiary w życie wieczne. Pięknie świadczył o tym cmentarz w naszym mieście w uroczystość Wszystkich Świętych. Kilka zdjęć zrobionych wieczorem 1 listopada można obejrzeć tutaj.

Rysunki dzieci na konkurs misyjny

Rysunki wykonane przez dzieci na konkurs misyjny "Mój przyjaciel z Afryki" można obejrzeć tutaj.

Misyjny różaniec

W piątek 28 października na wieczorny różaniec dzieci przyniosły prace, które wykonały na temat: "Mój przyjaciel z Afryki". Wśród wszystkich autorów została wylosowana grzechotka pochodząca z Indonezji. Nagrodę otrzymała Aleksandra Stangierska z kl. VI. Zdjęcia z różańca i Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Nie wstydzę się Jezusa - akcja społeczna

Na stronie www.mt1033.pl (tutaj) promowana jest społeczna akcja "Nie wstydzę się Jezusa". Polega na publicznym przyznawaniu się do znaku krzyża - który w naszej ojczyźnie bywa ostatnio coraz bardziej kwestionowany - oraz na pełnieniu uczynków miłosierdzia co do duszy. Nazwa strony nawiązuje do Ewangelii Mt 10,33: "Kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie".

Ewangelizacja na Osiedlu Jagiellońskim

W niedzielne popołudnie 23 października grupa osób ze wspólnot neokatechumenalnych ze Środy Wlkp. oraz z Poznania ewangelizowała na Osiedlu Jagiellońskim. Zdjęcia z tego niecodziennego wydarzenia można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.08
6,540,963 unikalnych wizyt