Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Tydzień Biblijny

W dniach 22-28 kwietnia trwa w Polsce IV Tydzień Biblijny. Z tej okazji Księża Biskupi wystosowali do nas List, który możemy przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj). W tym tygodniu wszyscy jesteśmy zaproszeni do pochylenia się nad tajemnicą Słowa Bożego i owocnej lektury Pisma Świętego. Znamienne są słowa wielkiego znawcy i tłumacza Biblii - św. Hieronima: "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa".

Spotkanie wspólnot Żywego Różańca

W sobotę 21 kwietnia odbyło się w naszej parafii rejonowe spotkanie wspólnot Żywego Różańca. Zdjęcia z nabożeństwa i Eucharystii, którym przewodniczył ks. Jan Glapiak, Diecezjalny Duszpasterz Żywego Różańca można obejrzeć tutaj.

10-lecie pasterzowania Abpa S. Gądeckiego w Poznaniu

W piątek 20 kwietnia odbyła się w katedrze poznańskiej Eucharystia w 10-ą rocznicę przybycia do Poznania ks. Abpa Stanisława Gądeckiego. W uroczystości uczestniczyli m.in. przedstawiciele duszpasterstwa akademickiego z naszej parafii. Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj). Natomiast relację uczestników tego spotkania można przeczytać klikając poniżej napis "Czytaj więcej".

Komunia Święta młodszych dzieci

Dzieci - które w Wielki Wtorek przystąpiły do I-ej Komunii św. - w Poniedziałek Wielkanocny podczas Mszy św. o godz. 10.30 zostały uroczyście powitane w naszej wspólnocie parafialnej. Zdjęcia z tej wzruszającej uroczystości można obejrzeć tutaj

Wigilia Paschalna

W noc Zmartwychwstania Pańskiego celebrowaliśmy najpieknięjszą liturgię całego roku - Wigilię Paschalną. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj. Zdjęcia zrobione z chóru można obejrzeć tutaj

Święcenie potraw wielkanocnych

Święcenie potraw wielkanocnych odbywa się w naszym kościele w Wielką Sobotę o godz. 10, 11, 12 oraz 14, 15 i 16. Zdjęcia z poświęcenia o godz. 11 można obejrzeć tutaj.

Liturgia Męki Pańskiej

W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św. lecz celebruje Liturgię Męki Pańskiej. Zdjęcia z tej przejmującej liturgii można obejrzeć tutaj.

Msza Wieczerzy Pańskiej

5 kwietnia w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy obchód Triduum Paschalnego. Zdjęcia ze Mszy Wieczerzy Pańskiej połączonej z obrzędem umywania nóg można obejrzeć tutaj.

Wczesna Komunia Święta

3 kwietnia w Wielki Wtorek trójka dzieci 6-7 letnich przystąpiła do Wczesnej Komunii Świętej. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj. W Poniedziałek Wielkanocny powitamy te dzieci na Mszy św. o godz. 10.30.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,888,731 unikalnych wizyt