Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Wigilia Paschalna

W noc Zmartwychwstania Pańskiego celebrowaliśmy najpieknięjszą liturgię całego roku - Wigilię Paschalną. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj. Zdjęcia zrobione z chóru można obejrzeć tutaj

Święcenie potraw wielkanocnych

Święcenie potraw wielkanocnych odbywa się w naszym kościele w Wielką Sobotę o godz. 10, 11, 12 oraz 14, 15 i 16. Zdjęcia z poświęcenia o godz. 11 można obejrzeć tutaj.

Liturgia Męki Pańskiej

W Wielki Piątek nie odprawia się Mszy św. lecz celebruje Liturgię Męki Pańskiej. Zdjęcia z tej przejmującej liturgii można obejrzeć tutaj.

Msza Wieczerzy Pańskiej

5 kwietnia w Wielki Czwartek rozpoczęliśmy obchód Triduum Paschalnego. Zdjęcia ze Mszy Wieczerzy Pańskiej połączonej z obrzędem umywania nóg można obejrzeć tutaj.

Wczesna Komunia Święta

3 kwietnia w Wielki Wtorek trójka dzieci 6-7 letnich przystąpiła do Wczesnej Komunii Świętej. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj. W Poniedziałek Wielkanocny powitamy te dzieci na Mszy św. o godz. 10.30.

Niedziela Palmowa

W Niedzielę Palmową Mszę św. o godz. 10.30 rozpoczęliśmy procesją z palmami sprzed kaplicy św. Józefa. Zdjęcia z procesji i Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej

W sobotę 31 marca grupa młodzieży z naszej parafii pod opieką ks. Przemysława Koniecznego wzięła udział w misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej. Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj. Natomiast wrażenia z wyjazdu można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Maturzyści na Jasnej Górze

24 marca odbył się wyjazd tegorocznych maturzystów z Zespołu Szkół Zawodowych im. Hipolita Cegielskiego oraz części naszych parafian na czele z ks. Przemysławem Koniecznym do Częstochowy. Refleksje z tego wyjazdu można przeczytać klikając poniższy napis "Czytaj więcej", a kilka zdjęć można obejrzeć tutaj.

Pierwsza spowiedź dzieci

W sobotę 24 marca br. dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. odbyły swoją pierwszą sakramentalną spowiedź. Zdjęcia z nabożeństwa pokutnego oraz ze spotkania po spowiedzi można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,941,046 unikalnych wizyt