Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Czytają nas w 29 krajach świata

Rok temu (19 stycznia 2011 r.) uruchomiony został na naszej stronie internetowej licznik pokazujący kraje skąd oglądają naszą stronę internauci. W ciągu tego czasu połączyło się z naszą stroną prawie 19 tysięcy komputerów z 29 krajów świata. (Zakładamy optymistycznie, że przed tymi komputerami siedzą realni - a nie wirtualni - internauci). Największym zaskoczeniem jest dwukrotne połączenie z komputera mieszczącego się na Watykanie, a ciekawostką połączenie z Islandii, Cypru lub afrykańskiego Malawi. Szczegóły można poznać klikając u dołu strony na panel "Skąd nas widzą?".

Karmelita Bosy

W niedzielę 15 stycznia gościliśmy o. Juliusza Wiewiórę OCD, Karmelitę Bosego, który jest odpowiedzialny za budowę klasztoru karmelitańskiego w Zwoli k. Zaniemyśla. Zdjęcia ze Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj.

Spotkanie opłatkowe służby liturgicznej

W niedzielę 8 stycznia 2012 odbyło się spotkanie opłatkowe rodziców ministrantów i lektorów wraz z ich synami. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Koncert Kwintetu Instrumentów Blaszanych

W sobotę 7 stycznia 2012 r. po Mszy św. wieczornej odbył się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych "Grandioso" Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego z Poznania. Zdjęcia z tego koncertu można obejrzeć tutaj.

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca

7 stycznia odbyło się spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym. Zdjęcia z tego kolędowego spotkania można obejrzeć tutaj.

Spotkanie opłatkowe

W uroczystość Objawienia Pańskiego odbyło się spotkanie opłatkowe członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, Katechetów oraz osób pomagających przy naszej parafii. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj.

Statystyka parafialna

Koniec roku cywilnego sprzyja podsumowaniom minionego czasu. W naszej parafii w 2011 roku odbyły się 54 Chrzty, 47 dzieci przystąpiło po raz pierwszy do Komunii św., 49 młodych ludzi przyjęło sakrament bierzmowania, zawarto 17 ślubów, umarło 29 osób. Porównanie do innych lat można zobaczyć tutaj.

Papieskie orędzie na Światowy Dzień Pokoju

1 stycznia - już po raz 45 - obchodzony jest Światowy Dzień Pokoju. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI wystosował orędzie zatytułowane "Wychowanie młodzieży do sprawiedliwości i pokoju". Pełny tekst orędzia możemy przeczytać tutaj.

Dzieci przy żłóbku

Codziennie w tygodniu po Bożym Narodzeniu zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnego śpiewania kolęd w kościele przy żłobku o godz. 16.00. Zdjęcia z takiego kolędowania po Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.12
6,743,550 unikalnych wizyt