Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Niewidoma Karolina chwali Boga śpiewem

W niedzielę 12 czerwca podczas Mszy św. wieczornej grała i śpiewała niewidoma Karolina Perdek. Dwie piosenki zaśpiewane wraz z naszym parafialnym zespołem Gwiazdeczki można odsłuchać tutaj, natomiast trzy piosenki zaśpiewane solo po Mszy św. można odsłuchać tutaj. Zdjęcia z tego pięknego wieczoru można obejrzeć tutaj.

Poświęcenie obrazu bł. Jana Pawła II

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego 12 czerwca podczas Mszy św. o godz. 10.30 ks. Proboszcz Jacek Stępczak poświęcił obraz bł. Jana Pawła II. Obraz wykonała artystka Jolanta Krok z Poznania, a ufundowała jedna Parafianka, która chce pozostać anonimowym darczyńcą. Zdjęcia z poświęcenia obrazu można obejrzeć tutaj.

Spotkanie ministrantów w Niepokalanowie

W sobotę 11 czerwca czterech naszych ministrantów wraz ze swoim opiekunem ks. Przemkiem Koniecznym uczestniczyło w ogólnopolskim spotkaniu ministrantów i lektorów w Niepokalanowie. Zdjęcia z tego spotkania, a także ze zwiedzania muzeum św. o. Maksymiliana Kolbe (gdzie znajduje się m.in. Papieski Papamobile, którym Jan Paweł II poruszał się po Polsce w czasie swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny) można obejrzeć tutaj.

Spotkanie z niepełnosprawnym Damianem

W środę 8 czerwca br. młodzież klas I i II Gimnazjum miała okazję spotkać niesamowitego świadka miłości Boga - niepełnosprawnego Damiana, który zauroczył wszystkich głębią swojej wiary. Zdjęcia ze spotkań (najpierw klas I, a następnie klas II) można obejrzeć tutaj.

Siostry Dominikanki z Mielżyna

W niedzielę 5 czerwca gościły w naszej Parafii Siostry Dominikanki, które w Mielżynie prowadzą Dom Opieki Społecznej. Po Mszach św. Siostry kwestowały na rzecz prowadzonego dzieła. Zdjęcia ze Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj. Na temat Domu prowadzonego przez Siostry można przeczytać na stronie www.dpsmielzyn.pl (tutaj).

Na spotkaniu europejskiej młodzieży w Dusseldorfie

28 i 29 maja ks. Proboszcz wraz z kilkoma Parafianami uczestniczył w spotkaniu młodzieży europejskiej w Dusseldorfie w Niemczech. Refleksje jednego z uczestników tego spotkania można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".
Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymka dzieci do Wielenia

W środę 25 maja dzieci klas II, które w tym miesiącu przystąpiły do pierwszej Komunii św. były na pielgrzymce w sanktuarium maryjnym Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Infułat Aleksander Rawecki, a homilię wygłosił ks. Dziekan Janusz Śmigiel. Mszę św. koncelebrowali także pozostali średzcy Proboszczowie: ks. Janusz Małuszek z Parafii NSJ i nasz Proboszcz ks. Jacek Stępczak. Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj.

Kolejny puchar naszych ministrantów

22 maja na boisku w Murzynowie Leśnym nasi ministranci zmierzyli się z ministrantami z parafii pw. Wszystkich Świętych z Nietrzanowa. Zdjęcia obu zespołów oraz fotografię zdobytego pucharu można obejrzeć tutaj. Sprawozdanie z tego meczu można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Spotkanie z Kapelanem Polskich Pszczelarzy

W niedzielne popołudnie 22 maja odbyło się fascynujące spotkanie z ks. Prałatem Eugeniuszem Marciniakiem, Kapelanem Polskich Pszczelarzy a zarazem specjalistą od apiterapii. Prelegent nie tylko zauroczył wszystkich swoją wiedzą na temat pszczół i ich wytworów ale także podzielił się swoim sympatycznym hobby - jest ujmującym iluzjonistą! Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.08
5,992,956 unikalnych wizyt