Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Rodzina na misji w Kazachstanie

W niedzielę 17 lipca gościliśmy w naszej parafii rodzinę Marcina i Julity Frączków z Lublina (wraz z ich 4 dziećmi), którzy od trzech lat pomagają w katolickiej misji w Kazachstanie. Ich świadectwo życia ukazane podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj. Zdjęcia z ich wizyty w naszej parafii mozna obejrzeć tutaj. Więcej na temat rzymskokatolickiej parafii pw. NSPJ w Aktau nad Morzem Kaspijskim można przeczytać (m.in. po polsku) na stronie catholicaktau.org (tutaj).

Misjonarz z Zambii

W niedzielę 10 lipca gościliśmy w naszej parafii ks. Macieja Oparkę, misjonarza pracującego od siedmiu lat na obrzeżach Lusaki (stolicy Zambii). Zdjęcia z jego posługi wśród nas można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymi na pieszym szlaku

6 lipca z Katedry Poznańskiej wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem Grupy 1 jest ks. Przemysław Konieczny. Wraz z nim w tej grupie pielgrzymują nasi parafianie. Zdjęcia napotkanych pielgrzymów na trasie niedaleko Jarosławca można obejrzeć tutaj.

Procesja po Osiedlu Jagiellońskim

W naszej galerii fotograficznej zamieszczamy dodatkowe zdjęcia z procesji eucharystycznej po Osiedlu Jagiellońskim, która miała miejsce 26 czerwca br. Zdjęcia wykonał nasz parafianin p. Józef Odalanowski. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała

W środę 29 czerwca po Mszy św. wieczornej odbyła się procesja kończąca w naszej Parafii oktawę Bożego Ciała. Po procesji dziewczynki sypiące kwiatki zostały obdarowane słodyczami. Zdjęcia z tej procesji można obejrzeć tutaj. W czwartek 30 czerwca ma miejsce procesja ulicami miasta z Kolegiaty.

Adoracja w intencji Benedykta XVI

Z okazji 60-tej rocznicy święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI nasza Parafia dołączyła do dekanalnej 60-cio godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Papieża. Modlimy się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę godzinę przed Mszą wieczorną, czyli od godz. 17.30.

Procesja eucharystyczna po Osiedlu Jagiellońskim

W niedzielne popołudnie 26 czerwca wyruszyła ulicami naszego Osiedla procesja ku czci Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zdjęcia ze Mszy św. odprawionej przez ks. Neoprezbitera Dominika Fiszera oraz z procesji można obejrzeć tutaj.

Boże Ciało

W czwartek 23 czerwca uczciliśmy Chrystusa Eucharystycznego podczas procesji ulicami miasta. Procesja w tym roku wyruszyła z naszego kościoła parafialnego i przeszła ulicami Sportową, 20-go Października i 17-go września na Stary Rynek, gdzie odprawiona została Msza św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Gwiazdeczki na Lednicy

W sobotę 22 czerwca dziewczęta śpiewające w młodzieżowym zespole "Gwiazdeczki" wybrały się wraz z ks. Przemysławem Koniecznym na pielgrzymkę na Lednicę. Zdjęcia z tej wyprawy można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,204,426 unikalnych wizyt