Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Odpust św. Józefa i poświęcenie elektronicznych dzwonów

19 marca 2012 celebrowaliśmy odpust ku czci naszego patrona św. Józefa. Mszy św. odpustowej przewodniczył ks. kanonik Janusz Śmigiel, dziekan Dekanatu Średzkiego. Na początku Mszy św. Ksiądz Dziekan poświęcił nowe elektroniczne dzwony i kuranty. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Komunikat z 357 Konferencji Episkopatu Polski

W dniach 13 i 14 marca br. obradowała 357 Konferencja Episkopatu Polski. Komunikat wydany po posiedzeniu można przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj). Księża Biskupi podjęli ważne tematy aktualnej sytuacji Kościoła w naszej ojczyźnie.

Rekolekcje parafialne

W dniach 10-14 marca 2012 r. odbywały się parafialne rekolekcje. Prowadził je ks. Zbigniew Kopciński ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy. Księdzu Misjonarzowi bardzo dziękujemy za głębokie przemyślenia i słowa kierowane bezpośrednio do serca każdego z nas! Niech dobry Bóg obdarza Księdza swoim błogosławieństwem w apostolskiej posłudze Słowa Bożego - Szczęść Boże!

Wezwanie do modlitwy za ofiary katastrofy kolejowej

W sobotę wieczorem 3 marca br. doszło do największej od ponad dwudziestu lat katastrofy kolejowej w Polsce. Zginęło 16 osób, 51 jest rannych. Prezydium Konferencji Episkopatu Polski wydało z tej okazji okolicznościowy komunikat, w którym księża Biskupi wzywają do modlitwy za ofiary tej katastrofy. Pełny tekst komunikatu można przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj).

Dzwony na wieży kościelnej

1 marca br. została podpisana z firmą PRAIS z Poznania umowa na zainstalowanie na wieży kościelnej przy naszym kościele aparatury elektronicznych kurantów. Pozwoli ona na odtwarzanie dźwięku dzwonów i kurantów w doskonałej jakości. Zleceniobiorca zobowiązał się do wykonania prac jeszcze w Wielkim Poście tak, aby dzwony zadzwoniły na tegoroczną Wielkanoc. Podobnie jak na kościele NSJ w Środzie Wlkp. w ciągu dnia będą wybijane dzwonami pełne godziny. Więcej na temat wykonawcy można przeczytać na stronie www.prais.pl (tutaj).

Spotkania z s. Marią Kwiek SJK

29 lutego br. gościliśmy w naszej parafii s. Marię Kwiek SJK, która spotkała się z chłopcami i dziewczętami klas III Gimnazjum oraz z rodzicami młodzieży gimnazjalnej. Zdjęcia ze spotkania z dziewczynami można obejrzeć tutaj.

List Pasterski Ks. Abpa S. Gądeckiego na Wielki Post 2012

W I niedzielę Wielkiego Postu we wszystkich kościołach Archidiecezji Poznańskiej odczytywany jest List Pasterski Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego na Wielki Post 2012 r. Możemy go również przeczytać na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

W Ziemi Świętej i Jordanii

W dniach 11-18 lutego br. grupa parafian pod duchową opieką ks. kan. Andrzeja Marciniaka, naszego byłego proboszcza, odbyła pielgrzymkę do Ziemi Świętej i Jordanii. Zdjęcia z tej wyprawy obejrzeć tutaj.

Warsztaty Szkolnych Kół Caritas

Podczas ferii zimowych w dniach 14-17 lutego 2012 odbywały się w Zaniemyślu Warsztaty Szkolnych Kół Caritas. Uczestniczyli w nich nasi parafianie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2. Zdjęcia z ich pobytu w Zaniemyślu można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,941,084 unikalnych wizyt