Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Msza z dziećmi w Światową Niedzielę Misyjną

W niedzielę misyjną 23 października podczas Mszy św. o godz. 10.30 ks. Proboszcz opowiadał o swoim pobycie w Zambii. Kilka zdjęć z tej Eucharystii można obejrzeć tutaj, natomiast zdjęcia przedstawiające Msze św. odprawiane przez ks. Proboszcza w Zambii można obejrzeć tutaj.

Papieskie orędzie na Tydzień Misyjny

W niedzielę 23 października rozpoczyna się 85. Tydzień Misyjny. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI wystosował orędzie pt. "Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam". Tekst orędzia można przeczytać tutaj.

Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko

19 października wspominamy w liturgii męczeńską śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki, beatyfikowanego w Warszawie 6 czerwca 2010 r. Zapraszamy do obejrzenia w internecie muzeum bł. ks. Popiełuszki mieszczące się przy kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Warszawie na Żoliborzu. Więcej o tym błogosławionym męczenniku można przeczytać tutaj.

Watykan online

Na stronie Państwa Watykańskiego: www.vaticanstate.va (tutaj) można oglądać aktualny widok na Bazylikę św. Piotra na Watykanie lub na grób bł. Jana Pawła II.

Spotkanie z ks. Proboszczem Andrzejem Marciniakiem

W poniedziałek 17 października grupa Parafian wraz z ks. Prob. Jackiem Stępczakiem odwiedziła naszego byłego Proboszcza ks. Kanonika Andrzeja Marciniaka w jego obecnej parafii pw. św. Jana Kantego w Poznaniu. Okazją do wspólnej Mszy św. i spotkania była 62 rocznica urodzin ks. Marciniaka. Zdjęcia z uroczego spotkanie w salce katechetycznej można obejrzeć tutaj.

Komunikat Konferencji Episkopatu Polski

W dniach 14-16 października miało miejsce 356 zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski. Komunikat wydany po obradach można przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj).

Poznańskie Forum Duszpasterskie

W sobotę 8 października 2011 roku odbyło się Poznańskie Forum Duszpasterskie pod hasłem "Kościół naszym domem". Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyli: Magdalena Michalak i Michał Deiksler. Ich relację można przeczytać klikając na napis "Czytaj więcej", a zdjęcia z Forum można obejrzeć tutaj.

Jubileusze małżeńskie

W niedzielę 9 października małżonkowie, którzy w tym roku obchodzą 30, 35, 40, 45, 50, 55 i 60-ą rocznicę ślubu odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie. Zdjęcia z tej Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Siostry Klawerianki

W niedzielę 9 października gościliśmy w naszej parafii Siostry Klawerianki. Zdjęcia z Mszy św. o godz. 10.30 animowanej przez s. Annę można obejrzeć tutaj. Natomiast słowo s. Mieczysławy wygłoszone podczas Mszy św. o godz. 7.30 można odsłuchać tutaj. Więcej na temat Archidiecezjalnego Centrum Misyjnego prowadzonego przez Siostry w Poznaniu można przeczytać na stronie centrummisyjne.pl (tutaj).
Wygenerowano w sekund: 0.12
6,649,029 unikalnych wizyt