Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Poświęcenie świec dzieciom

2 lutego 2012 r. podczas Mszy św. o godz. 18.30 ks. Przemysław Konieczny poświęcił dzieciom, które w tym roku przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św. ich świece komunijne. Zdjęcia z uroczystości poświęcenia można obejrzeć tutaj.

Muzeum ikon wschodnich

Z racji kończącego się tygodnia modlitw o jedność chrześcijan zapraszamy do odwiedzenia w internecie największego w Polsce muzeum ikon. Mieści się ono w części Pałacu Archimandrytów w Supraślu, użytkowanym przez prawosławny klasztor męski Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Jest Oddziałem Muzeum Podlaskiego w Białymstoku. Aby wejść do internetowego muzeum należy kliknąć tutaj.

Kwartet Męski z Poznania

Podczas Mszy św. wieczornej w sobotę 21 stycznia śpiewał Kwartet Męski z Poznania. Po Mszy św. śpiewacy wykonali koncert kolęd. Zespół tworzą: Mateusz i Mikołaj Stępczakowie, Igor Daniszewski oraz Piotr Idkowiak.Zdjęcia z tego pięknego występu można obejrzeć tutaj.

Żłóbki w Mącznikach i Biechowie

W sobotę 21 stycznia kilku młodych wraz z ks. Przemysławem Koniecznym odwiedziło żłóbki w Mącznikach i Biechowie. Zdjęcia z tej wyprawy można obejrzeć tutaj.

Tydzień Jedności

W dniach 18-25 stycznia br. obchodzony jest 45 tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Więcej na ten temat można przeczytać np. na stronie Polskiej Rady Ekumenicznej (tutaj).

Czytają nas w 29 krajach świata

Rok temu (19 stycznia 2011 r.) uruchomiony został na naszej stronie internetowej licznik pokazujący kraje skąd oglądają naszą stronę internauci. W ciągu tego czasu połączyło się z naszą stroną prawie 19 tysięcy komputerów z 29 krajów świata. (Zakładamy optymistycznie, że przed tymi komputerami siedzą realni - a nie wirtualni - internauci). Największym zaskoczeniem jest dwukrotne połączenie z komputera mieszczącego się na Watykanie, a ciekawostką połączenie z Islandii, Cypru lub afrykańskiego Malawi. Szczegóły można poznać klikając u dołu strony na panel "Skąd nas widzą?".

Karmelita Bosy

W niedzielę 15 stycznia gościliśmy o. Juliusza Wiewiórę OCD, Karmelitę Bosego, który jest odpowiedzialny za budowę klasztoru karmelitańskiego w Zwoli k. Zaniemyśla. Zdjęcia ze Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj.

Spotkanie opłatkowe służby liturgicznej

W niedzielę 8 stycznia 2012 odbyło się spotkanie opłatkowe rodziców ministrantów i lektorów wraz z ich synami. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Koncert Kwintetu Instrumentów Blaszanych

W sobotę 7 stycznia 2012 r. po Mszy św. wieczornej odbył się w naszym kościele koncert kolęd w wykonaniu Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych "Grandioso" Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego z Poznania. Zdjęcia z tego koncertu można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,888,652 unikalnych wizyt