Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Ks. Eugeniusz Marciniak Kapelan Pszczelarzy

W niedzielę 25 września odbyło się spotkanie z ks. dr. Eugeniuszem Marciniakiem, Krajowym Kapelanem Pszczelarzy. Gość z niebywałą fascynacją i humorem opowiadał o wytworach pszczelich. Kilka zdjęć z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Szkolne Koła Caritas w Katedrze

W sobotę 17 września w Katedrze Poznańskiej odbyło się spotkanie Szkolnych Kół Caritas z Ks. Abpem Stanisławem Gądeckim. Na początku Mszy św. miało miejsce uroczyste wniesienie relikwii bł. Jana Pawła II. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

S. Maria Kwiek z młodzieżą gimnazjalną

21 września br. formację młodzieży klas III Gimnazjum prowadziła s. Maria Kwiek USJK z Poznania. Zdjęcia z tych spotkań można obejrzeć tutaj. Wieczorem s. Maria spotkała się jeszcze z rodzicami dzieci z klas III Szkoły Podstawowej oraz rodzicami tegorocznych dzieci I-Komunijnych.

Parafialna Rada Duszpasterska

19 września 2011 r. odbyło się posiedzenie nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W trakcie spotkania rozmawiano na temat hasła nowego roku duszpasterskiego "Kościół naszym domem"; omówiono ważniejsze wydarzenia czekające nas w najbliższym kwartale; zasugerowano, aby w ogłoszeniach parafialnych wymieniać osoby zmarłe w danym tygodniu oraz sygnalizować zbliżające się wspomnienia liturgiczne świętych. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć tutaj.

Chorzy w Biechowie

We wtorek 13 września odbyła się pielgrzymka osób starszych i chorych do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie. Zdjęcia z tej pielgrzymki można obejrzeć tutaj.

Wirtualny spacer po Trakcie Królewsko-Cesarskim

9 września 2011 roku otwarto cztery odnowione obiekty sakralne mieszczące się na tzw. Szlaku Królewsko-Cesarskim w Poznaniu. Są nimi: budynki przy ul. Filipińskiej 4 i 5 (Katedralna Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I Stopnia), kościół pw. św. Małgorzaty na Rynku Śródeckim, kościół pw. Najświętszej Krwi Pana Jezusa przy ul. Żydowskiej 34 oraz kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana przy ul. Kościelnej 3. Odnowione obiekty można zwiedzać w Internecie na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Wczesna Komunia św.

W naszej Parafii pragniemy zainicjować przygotowanie dzieci w wieku sześciu lat do wczesnej Komunii św. Zainteresowanych rodziców zachęcamy do zapoznania się ze stroną www.wczesna-komunia.com.pl (tutaj). Do wczesnej Komunii św. dzieci zostają zapisane przez rodziców w godzinach urzędowania biura parafialnego lub dodatkowo w czwartek w godz. 17.00 - 18.00.

Wakacje Caritas w Zachełmie

W lipcu br. Caritas działająca przy Szkole Podstawowej nr 3 zorganizowała wraz z naszą Parafią wakacje dla dzieci w Zachełmie. Podczas pobytu w górach dzieci zwiedziły nie tylko Karpacz, ale miały wiele innych atrakcji. Możemy się o tym przekonać oglądając galerię zdjęć (tutaj).

Pielgrzymka do Biechowa

W sobotę 10 września już po raz 138 wyruszyła ze Średzkiej Kolegiaty piesza pielgrzymka do Biechowa. W pielgrzymce uczestniczyli m.in. pątnicy z naszej Parafii. Zdjęcia z pielgrzymowania można obejrzeć tutaj. Natomiast więcej o sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Biechowie można przeczytać tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.13
6,648,405 unikalnych wizyt