Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Wieczornica "Róże dla Jana Pawła II"

17 maja, w przeddzień rocznicy urodzin Karola Wojtyły, młodzież z Gimnazjum nr 2 przygotowała wieczornicę pt. "Róże dla Jana Pawła II". Spotkanie zakończyło się wspólnym smakowaniem "Papieskich kremówek" oraz oglądaniem wystawy prac wykonanych przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zdjęcia z tego pięknego wieczoru można obejrzeć tutaj.

Film o święceniach kapłańskich w Zambii

W poniedziałek 16 maja po nabożeństwie majowym odbyła się projekcja filmu ukazującego święcenia kapłańskie w Zambii. Film był ubogacony komentarzem ks. Proboszcza, który opowiadał o swoim pobycie na misjach w Afryce.

Parafialny Turniej w Piłce Nożnej

W sobotę 14 maja odbył się I Parafialny Turniej w Piłce Nożnej. Do turnieju przystąpili wszyscy ministranci oraz ich koledzy. Podzieleni zostali na 3 równe zespoły. Wygrała drużyna „Galacticos” w składzie: A. Deiksler, Sz. Borowski, J. Józefowicz, J. Grześkowiak, B. Buczma, M. Rajch, M. Ojcieszak, i P. Szymczak. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe złote medale z rąk ks. Wikariusza Przemysława Koniecznego. Poza tym rozdane zostały statuetki dla: najlepszego strzelca (Adam Deiksler), najlepszego bramkarza (Mateusz Rajch) i dla gracza wykonującego najlepiej rzuty karne (Szymon Borowski). Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.

Niedziela Powołań

Konferencja Episkopatu USA przygotowała film zapraszający do zastanowienia się nad powołaniem kapłańskim. Film składa się z dwóch części, które możemy obejrzeć na www.youtube.com część 1 (tutaj) oraz część 2 (tutaj). Film ma napisy w języku polskim.

Benedykt XVI na Niedzielę Modlitw o Powołania do Służby Bożej

IV niedziela wielkanocna, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, jest zarazem światowym dniem modlitw o powołania. Z tej okazji Ojciec Święty Benedykt XVI opublikował specjalne orędzie pt. "Proponować powołania w Kościele lokalnym". Papieskie orędzie można przeczytać na stronie Radia Watykańskiego (tutaj).

MODLITWA O ROZPOZNANIE DROGI ŻYCIA

"Boże przenikasz mnie i znasz. Stworzyłeś mnie dla szczęścia - pomóż mi je znaleźć. Ukaż mi moją drogę życia.
Spraw, abym wybrał to, coś Ty dla mnie zamierzył i do czego sposobił jeszcze w łonie matki.
Chcę być Ci posłusznym we wszystkim. Pójdę gdzie mnie poślesz.
Ufam Tobie, bo wiem, że mnie kochasz i chcesz mego dobra. Poprowadź mnie po ścieżkach Twoich. Amen."
Osoby szukające rozeznania swojego powołania zachęcamy do odwiedzenia bardzo dobrze zredagowanej strony na portalu www.adonai.pl (tutaj).

13 maja

13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie miał miejsce zamach na Ojca Świętego Jana Pawła II. Cudowne ocalenie z zamachu i szczęśliwy powrót do zdrowia Jan Paweł II wielokrotnie przypisywał interwencji Matki Bożej, która 13 maja 1917 roku objawiła się trzem pastuszkom w Fatimie. Więcej na temat objawień fatimskich można przeczytać na stronie sanktuarium fatimskiego (tutaj) lub stronie www.fatima.pl (tutaj).

Bierzmowanie osób niepełnosprawnych w Katedrze

W środę 11 maja 2011 r. miało miejsce w Katedrze Poznańskiej bierzmowanie osób niepełnosprawnych. W tej wzruszającej celebracji uczestniczyła również grupa naszej młodzieży z ks. Wik. Przemysławem Koniecznym. Kilka zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.
Aby przeczytać więcej na temat tej uroczystości kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej".

Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych

9 maja odbyło się spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z s. Marią Kwiek, która pięknie wprowadzała w dojrzałe przeżywanie tajemnicy Mszy św. Siostra Maria w swojej prelekcji korzystała m.in. z prywatnych objawień boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, które mogą służyć dla nas pomocą w przybliżeniu się do tego wielkiego misterium wiary. Zachęcamy do zapoznania się z treścią Encykliki Jana Pawła II Ecclesia de Eucharistia (tutaj). Natomiast fragmenty zapisków Cataliny możemy przeczytać tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.12
6,157,677 unikalnych wizyt