Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Spowiedź adwentowa

Okazja do spowiedzi św. w naszej parafii
w środę 19 grudnia
8:30-10:00 10:30-12:00 14:30-16:00 16:30-18:00
W podobnych godzinach spowiedź w parafii NSJ w czwartek
w kolegiacie w piątek

Msza św. w intencji młodych jubilatów

W niedzielę 10 października o godz. 15:00 odbyła się Msza św. sprawowana w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą 5-ą, 10-ą, 15-ą, 20-ą i 25-ą rocznicę swojego ślubu. Zdjęcia z momentu wspólnego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich można obejrzeć tutaj. Wszystkim czcigodnym Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa - Szczęść Boże!

Zdjęcia naszego kościoła

W galerii fotograficznej umieściliśmy kilka zdjęć naszego kościoła wykonane przez fotografika Sławomira Świetlika, który przygotowuje album o kościołach Wielkopolski. Więcej prac tego artysty można obejrzeć na jego autorskiej stronie www.slawphoto.pl.

Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych

18 września br. w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu odbył się Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Wśród podziwiających występy niepospolitych artystów byli m.in. przedstawiciele młodzieży naszej parafii wraz z ks. Wik. Przemysławem Koniecznym. Zdjęcia z tej pięknej inicjatywy można zobaczyć tutaj.

Tydzień Miłosierdzia

W niedzielę 3 października rozpoczął się 66 Tydzień Miłosierdzia. W tym roku przyświeca mu hasło: "Czyńcie, jak Ja wam uczyniłem". Więcej o działalności Caritas Polskiej można przeczytać na stronie www.caritas.pl, natomiast o działalności Caritas Archidiecezji Poznańskiej na stronie www.caritaspoznan.pl.

Nowe zdjęcia w naszej galerii

Dzięki życzliwości Parafian zamieściliśmy zdjęcia z procesji Bożego Ciała z lat 2009 i 2010. Zachęcamy do przesyłania nam zdjęć z historii naszej parafii, by móc utworzyć prawdziwy album rejestrujący ważne wydarzenia z jej dziejów. Zdjęcia można obejrzeć w galerii fotograficznej.

Piesza Pielgrzymka Poznańska

W lipcu br. nasi parafianie uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce Poznańskiej na Jasną Górę. Wielu z nich pielgrzymowało w Grupie I, której przewodnikiem jest ks. Wik. Przemysław Konieczny. W najbliższą niedzielę odprawi on dla pielgrzymów Mszę św. w kaplicy św. Józefa o godz. 15:00. Kilka zdjęć z pielgrzymki można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymka do Biechowa

W sobotę 11 września wyruszyła 137 piesza pielgrzymka do Biechowa. Zdjęcia z sobotniej pielgrzymki można obejrzeć tutaj.

Młodzież na wakacjach

Ministranci i chórek wypoczywali w dniach 18-21 sierpnia br. w miejscowości Głębokie (Lubuskie). Zdjęcia z wakacji można obejrzeć tutaj. Natomiast więcej szczegółów o wyjeździe młodych dowiesz się klikając na poniższy napis CZYTAJ WIĘCEJ.

Imieniny Ks. Proboszcza

17 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka Odrowąża. Jest on patronem naszego Ks. Proboszcza. Z okazji swoich imienin nasz duszpasterz zaprosił parafian na Mszę św. wieczorną, a następnie na placek w domu parafialnym. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,541,859 unikalnych wizyt