Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Święcenie potraw w Wielką Sobotę

Tradycyjne święcenie potraw odbywa się w Wielką Sobotę przed kościołem o godz. 10, 11, 12 oraz popołudniu o godz. 14, 15 i 16. Zdjęcia ze święconki o godz. 11 można obejrzeć tutaj, natomiast ze święconki o godz. 12 można obejrzeć tutaj.

Wielki Piątek - Liturgia na cześć Męki Pańskiej

W Wielki Piątek pochylamy się nad tajemnicą śmierci Pana Jezusa. Tego dnia nie odprawia się Eucharystii ale adoruje Krzyż. Zdjęcia z Liturgii Męki Pańskiej można obejrzeć tutaj.

Poranna droga krzyżowa ulicami miasta

Tradycyjnie w Wielki Piątek rano o godz. 4.00 wyruszyła droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Zdjęcia z tego przejmującego nabożeństwa można obejrzeć tutaj.

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej

Rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej Ks. Proboszcz - idąc przykładem pozostawionym przez Pana Jezusa - umył nogi swoim współpracownikom oraz ojcom reprezentującym całą naszą Parafię. Zdjęcia z tej pięknej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Licheniu

16 i 17 kwietnia odbył się III Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Licheniu pod hasłem "Szukałem Was..." Jan Paweł II. W tym spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z naszej Parafii zrzeszone w Szkolnym Kole Caritas działającym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wlkp. Zdjęcia ze Zjazdu można obejrzeć tutaj.

Nowi ministranci w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową pięciu chłopców dołączyło do grona ministrantów. Są nimi: Szymek Michalak, Wojtek Filipiak, Krzysiek Komisarek, Franek Gromada i Kacper Stanisławski. Zdjęcia z procesji z palmami (zrobione z bloku nr 5 zobacz tutaj) oraz z przyjęcia nowych ministrantów możemy obejrzeć tutaj.

Bierzmowanie

12 kwietnia ks. bp Marek Jędraszewski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z klas III. Zdjęcia z tego nabożeństwa można obejrzeć tutaj (album 1) lub tutaj (album 2).

Abp S. Gądecki w rocznicę tragedii smoleńskiej

10 kwietnia 2011 w 1. rocznicę katastrofy smoleńskiej ks. abp Stanisław Gądecki wygłosił homilię w katedrze warszawskiej. Możemy ją przeczytać na stronie www.archpoznan.pl (tutaj) lub obejrzeć zapis transmisji telewizyjnej na stronie ekai.pl (tutaj).

Rocznica tragedii pod Smoleńskiem

10 kwietnia br. przypada pierwsza rocznica tragicznej śmierci Prezydenta RP Prof. Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki oraz 94 innych osób udających się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Z okazji rocznicy Rada Stała Episkopatu Polski opublikowała specjalne Słowo. Możemy je przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj).
Wygenerowano w sekund: 0.05
5,993,049 unikalnych wizyt