Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Ruch Czystych Serc w Środzie Wlkp.

9 maja 2011 r. odbyło się w naszej Parafii spotkanie Ruchu Czystych Serc. W spotkaniu, które prowadziła s. Maria Kwiek z Poznania, uczestniczyło trzech chłopców i dwie dziewczyny. Młodzież zainteresowaną tematyką wzrostu w czystości serca zapraszamy na kolejne spotkanie w środę 18 maja o godz. 20.00. Więcej o Ruchu Czystych Serc można przeczytać na stronie www.rcs.org.pl (tutaj).

Pielgrzymka do Rzymu

Na beatyfikacji Jana Pawła II była obecna m.in. grupa naszych Parafian. Kilka zdjęć z ich pielgrzymki do Rzymu można obejrzeć tutaj.

Rysunki dzieci I-komunijnych

Dzieci z klas II, które 1 maja przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. narysowały piękne rysunki przedstawiające tego, kogo kochają lub to, co lubią. Wszystkie rysunki zostały wysłane do sierocińca w Zambii, aby w ten sposób wyrazić naszą pamięć o dzieciach w Afryce. Dzieci i ich rodzice dołączyli do rysunków również ofiary pieniężne przeznaczone na pomoc dla sierot w Afryce. Niezwykłą galerię rysunków można obejrzeć tutaj.

Grób bł. Jana Pawła II

Grób bł. Jana Pawła II znajduje się pod ołtarzem kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra na Watykanie. Trumna stoi za płytą z białego marmuru z łacińskim napisem: „Beatus Ioannes Paulus PP II”. Od października 1956 r. do kwietnia 2011 r. znajdował się tam grób innego papieża, bł. Innocentego XI. Po obu stronach kaplicy stoją pomniki papieży Piusa XI i Piusa XII, zaś nad ołtarzem znajduje się wielka XVII-wieczna mozaika Domenichina przedstawiająca męczeństwo św. Sebastiana.
Grób bł. Jana Pawła II można oglądać przez internet na stronie Państwa Watykańskiego: www.vaticanstate.va (tutaj).

I Komunia św.

W niedzielę 1 maja 2011 r. - w dniu beatyfikacji Jana Pawła II - 47 dzieci przystąpiło w naszym kościele po raz pierwszy do Komunii św. Zdjęcia z tej uroczystości możemy obejrzeć tutaj.

Błogosławiony Jan Paweł II

1 maja Ojciec Święty Benedykt XVI wyniósł do chwały ołtarzy swojego wielkiego Poprzednika, naszego ukochanego Jana Pawła II. Relację z beatyfikacji możemy przeczytać na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej (tutaj).

Wigilia Paschalna

Szczytem Triduum Sacrum była uroczysta Wigilia Paschalna zakończona procesją rezurekcyjną. Zdjęcia z tej niezapomnianej nocy można obejrzeć tutaj.

Święcenie potraw w Wielką Sobotę

Tradycyjne święcenie potraw odbywa się w Wielką Sobotę przed kościołem o godz. 10, 11, 12 oraz popołudniu o godz. 14, 15 i 16. Zdjęcia ze święconki o godz. 11 można obejrzeć tutaj, natomiast ze święconki o godz. 12 można obejrzeć tutaj.

Wielki Piątek - Liturgia na cześć Męki Pańskiej

W Wielki Piątek pochylamy się nad tajemnicą śmierci Pana Jezusa. Tego dnia nie odprawia się Eucharystii ale adoruje Krzyż. Zdjęcia z Liturgii Męki Pańskiej można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,157,704 unikalnych wizyt