Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Poświęcenie medalików dzieciom I-Komunijnym

8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ks. wikariusz Przemysław Konieczny poświęcił medaliki dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I-ej Komunii św. Zdjęcia z tego nabożeństwa można obejrzeć tutaj.

Św. Mikołaj w naszej parafii

6 grudnia wspominamy św. Mikołaja, który chętnie rozdaje upominki. Św. Mikołaj nie zapomniał też o dzieciach z naszej parafii i po Roratach każde dziecko obdarował czekoladą. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj.

S. Agnela Jasiak - Średzka Klaryska w Kazachstanie

II niedziela Adwentu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Tego dnia gościliśmy s. Agnelę Jasiak, klaryskę pochodzącą z naszej parafii, która od dwóch lat mieszka i modli się w Kazachstanie. Zdjęcia ze Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj, natomiast świadectwo wypowiedziane przez s. Agnelę podczas Mszy św. o godz. 12.00 można odsłuchać tutaj.

List Pasterski Ks. Abpa Gądeckiego na Adwent 2011

W II niedzielę Adwentu w kościoła Archidiecezji Poznańskiej odczytywany jest List Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, Metropolity Poznańskiego, na Adwent 2011. Pełny tekst tego dokumentu można przeczytać tutaj.

Roraty

Od poniedziałku do piątku we wszystkie cztery tygodnie Adwentu odprawiamy w naszym kościele o godz. 18.30 Mszę św. Roratnią. Zdjęcia z Rorat 30 listopada można obejrzeć tutaj.

Rekolekcje dla młodzieży gimnazjalnej

30 grudnia rozpoczęły się rekolekcje dla młodzieży z Gimnazjum nr 2. Prowadzą ją dwie siostry urszulanki (s. Bożena Czerniejewska i s. Maria Kwiek) oraz o. paulin Mieczysław Łacek. Zdjęcia z pierwszego dnia rekolekcji można obejrzeć tutaj.

Msza św. na koniec rekolekcji dzieci SP nr 3

W środę 30 listopada dobiegły końca rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3. Zdjęcia z Mszy św. dla dzieci z klas I-III można obejrzeć tutaj.

Rekolekcje dzieci ze Szkoły Podstawowej

Od poniedziałku 28 listopada do środy 30 listopada dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 przeżywają swoje rekolekcje. Prowadzą je o. Mieczysław Łacek (paulin z Biechowa) oraz s. Bożena Czerniejewska (szara urszulanka z Pniew). Zdjęcia z pierwszego dnia rekolekcji można obejrzeć tutaj.

Rekolekcje Caritas w Zaniemyślu

W dniach 25-27 listopada miały miejsce rekolekcje Caritas w Zaniemyślu. Uczestniczyły w niej przedstawicielki naszej parafii. Zdjęcia z Mszy św. z ks. bpem Grzegorzem Balcerkiem można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,888,689 unikalnych wizyt