Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

S. Maria Kwiek, Szara Urszulanka SJK

W środę 2 marca gościliśmy s. Marię Kwiek, Szarą Urszulankę z Poznania, która spotkała się z klasami III Gimnazjum, a następnie poprowadziła niezmiernie ciekawe spotkanie z rodzicami tej młodzieży. Z młodzieżą Siostra Maria mówiła o dojrzewaniu do pięknej miłości, a z rodzicami dzieliła się swoim doświadczeniem pracy z młodymi ludźmi wskazując jak pomóc młodzieży w dorastaniu do samodzielnego myślenia, decydowania i działania.

1 procent podatku dla Caritas

W rozliczeniu podatkowym za rok 2010 została uproszczona procedura przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego. W tym roku podatnik podaje tylko numer KRS (Caritas ma nr 0000224658) oraz wpisuje przekazaną kwotę. Pieniądze na konto Caritas przekaże urząd skarbowy. Więcej można przeczytać na stronie Caritas Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

III miejsce ministrantów w Turnieju Piłkarskim

19 lutego ministranci gimnazjaliści z naszej parafii zdobyli III miejsce i brązowy medal w Archidiecezjalnym Ministranckim Turnieju w Piłkę Nożną Halową rozgrywanym na obiektach poznańskiej Posnanii. Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj. Aby przeczytać więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia - kliknij poniższy napis "Czytaj więcej".

List Pasterski Abpa Gądeckiego przed beatyfikacją Jana Pawła II

Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wystosował do nas List z okazji zbliżającej się beatyfikacji Jana Pawła II. Jest on odczytywany w kościołach naszej Archidiecezji w niedzielę 20 lutego 2011. Całość Listu można przeczytać tutaj.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

W dniach 29 stycznia - 6 lutego 2011 grupa Parafian odbyła wspaniałą pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Duchową opiekę nad pielgrzymką sprawował ks. kan. Andrzej Marciniak. Kilka zdjęć z tej pięknej wyprawy można obejrzeć tutaj.

Misjonarz z Ukrainy

W niedzielę 6 lutego 2011 gościliśmy o.Piotra Wróblewskiego OMI, który dzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy duszpasterskiej na Ukrainie. Zdjęcia z porannej Mszy św. możemy obejrzeć tutaj.

List Pasterski Abpa Gądeckiego z okazji Dnia Chorego

Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, z okazji Światowego Dnia Chorego wystosował do nas List Pasterski. Porusza w nim m.in. temat transplantacji organów ludzkich. Pełny tekst Listu można przeczytać na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Poświęcenie świec

W święto Ofiarowania Pańskiego podczas każdej Mszy św. ma miejsce poświęcenie świec. Na Mszy św. o godz. 16.30 do tego obrzędu zostały w sposób szczególny zaproszone dzieci, które za trzy miesiące przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

W oczekiwaniu na beatyfikację Jana Pawła II

Dzisiaj - 2 lutego - nasz zwyczajowy apel papieski odprawimy po ostatniej Mszy św. w połączeniu z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od poznańskiego autora Henryka Błędkowskiego otrzymaliśmy jego wiersz napisany po śmierci Jana Pawła II. Aby go przeczytać kliknij tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.16
5,998,575 unikalnych wizyt