Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Błogosławiony Jan Paweł II

1 maja Ojciec Święty Benedykt XVI wyniósł do chwały ołtarzy swojego wielkiego Poprzednika, naszego ukochanego Jana Pawła II. Relację z beatyfikacji możemy przeczytać na stronie Katolickiej Agencji Informacyjnej (tutaj).

Wigilia Paschalna

Szczytem Triduum Sacrum była uroczysta Wigilia Paschalna zakończona procesją rezurekcyjną. Zdjęcia z tej niezapomnianej nocy można obejrzeć tutaj.

Święcenie potraw w Wielką Sobotę

Tradycyjne święcenie potraw odbywa się w Wielką Sobotę przed kościołem o godz. 10, 11, 12 oraz popołudniu o godz. 14, 15 i 16. Zdjęcia ze święconki o godz. 11 można obejrzeć tutaj, natomiast ze święconki o godz. 12 można obejrzeć tutaj.

Wielki Piątek - Liturgia na cześć Męki Pańskiej

W Wielki Piątek pochylamy się nad tajemnicą śmierci Pana Jezusa. Tego dnia nie odprawia się Eucharystii ale adoruje Krzyż. Zdjęcia z Liturgii Męki Pańskiej można obejrzeć tutaj.

Poranna droga krzyżowa ulicami miasta

Tradycyjnie w Wielki Piątek rano o godz. 4.00 wyruszyła droga krzyżowa ulicami naszego miasta. Zdjęcia z tego przejmującego nabożeństwa można obejrzeć tutaj.

Wielki Czwartek - Msza Wieczerzy Pańskiej

Rozpoczęliśmy Triduum Paschalne. Podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej Ks. Proboszcz - idąc przykładem pozostawionym przez Pana Jezusa - umył nogi swoim współpracownikom oraz ojcom reprezentującym całą naszą Parafię. Zdjęcia z tej pięknej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Licheniu

16 i 17 kwietnia odbył się III Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Licheniu pod hasłem "Szukałem Was..." Jan Paweł II. W tym spotkaniu uczestniczyły dzieci i młodzież z naszej Parafii zrzeszone w Szkolnym Kole Caritas działającym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Środzie Wlkp. Zdjęcia ze Zjazdu można obejrzeć tutaj.

Nowi ministranci w Niedzielę Palmową

W Niedzielę Palmową pięciu chłopców dołączyło do grona ministrantów. Są nimi: Szymek Michalak, Wojtek Filipiak, Krzysiek Komisarek, Franek Gromada i Kacper Stanisławski. Zdjęcia z procesji z palmami (zrobione z bloku nr 5 zobacz tutaj) oraz z przyjęcia nowych ministrantów możemy obejrzeć tutaj.

Bierzmowanie

12 kwietnia ks. bp Marek Jędraszewski udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży gimnazjalnej z klas III. Zdjęcia z tego nabożeństwa można obejrzeć tutaj (album 1) lub tutaj (album 2).
Wygenerowano w sekund: 0.13
6,540,805 unikalnych wizyt