Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Imieniny Ks. Przemysława Koniecznego

27 stycznia nasz Wikariusz ks. Przemysław Konieczny obchodzi swoje Imieniny. Z tej okazji drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, pokoju i radości. Niech Pan Jezus Najwyższy Kapłan obdarza kochanego Księdza obfitością swoich darów - Szczęść Boże!

Prezbiter Wędrowny

W niedzielę 23 stycznia gościliśmy w naszej parafii ks. Grzegorza Pawlaczyka, Prezbitera Wędrownego Drogi Neokatechumenlanej, który od 16 lat posługuje sprawie ewangelizacji m.in. na Ukrainie, w Kazachstanie, Finlandii, a od 10 lat w Rumunii. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za jego świadectwo wiary i życzymy wielu łask Bożych w jego posłudze Słowu Bożemu.

Nasi goście

free counters
Ikona pokazuje flagi i nazwy krajów skąd oglądają naszą stronę internauci. Licznik został włączony 19 stycznia 2011 r. o godz. 22.00

Abp Gądecki zachęca do radykalizmu ewangelicznego

19 stycznia 2011 roku ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, udzielił bardzo interesującego wywiadu dla Katolickiej Agencji Informacyjnej. Apeluje w nim m.in. o radykalizm ewangeliczny i zachęca do aktywnego apostolstwa świeckich. Pełny tekst wywiadu można przeczytać na stronie ekai.pl (tutaj).

Audiencja Benedykta XVI dla Drogi Neokatechumenalnej

17 stycznia 2011 miała miejsce na Watykanie audiencja dla katechistów Drogi Neokatechumenalnej z całego świata. Z archidiecezji poznańskiej w spotkaniu uczestniczyli ks. prob. Jacek Stępczak i ks. prob. Zbigniew Rzeźnik. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj. Więcej na temat Neokatechumenatu można przeczytać tutaj. Katechezy prowadzone przez katechistów z Drogi Neokatechumenalnej rozpoczną się w naszej parafii we wtorek 15 lutego 2011 o godz. 19.15.

Beatyfikacja Jana Pawła II

Uroczystości wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II odbędą się w Niedzielę Miłosierdzia 1 maja 2011 r. na Watykanie. Mimo, że w naszej Parafii jest to niedziela I Komunii św. dzieci klas II, planujemy zorganizować pielgrzymkę do Rzymu na beatyfikację. Jeśli jesteś zainteresowany pielgrzymką kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej".

Chór Kolegiacki pod opieką św. Cecylii

W niedzielę 9 stycznia 2011 Chór Kolegiacki pod opieką św. Cecylii uświetnił Mszę św. o godz. 12.00, a następnie dał koncert kolęd. Zdjęcia z tego pięknego spotkania można obejrzeć tutaj.

Msza w niedzielę Chrztu Pańksiego

W niedzielę Chrztu Pańskiego Msza św. o godz. 10.30 przybliżała dzieciom tajemnicę wody (nie tylko święconej!). Zdjęcia z tej Eucharystii i następnie śpiewu kolęd można obejrzeć tutaj.

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2011 roku Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego. Przypada ono zawsze w niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego i kończy tym samym liturgiczny obchód tajemnicy Bożego Narodzenia. Więcej na temat dzisiejszego święta można przeczytać na stronie Internetowej Liturgii Godzin (tutaj).
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,157,593 unikalnych wizyt