Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Apel Papieski

W sobotę 2 kwietnia odbył się wzruszający Apel Papieski, podczas którego obejrzeliśmy film przypominający ostatnie dni życia i pogrzeb Jana Pawła II. Zdjęcia z tej pięknej modlitwy można obejrzeć tutaj.

Nasi ministranci ponownie najlepsi!

W sobotę 26 marca odbył się dekanalny turniej w piłce nożnej halowej. Nasi ministranci spisali się wyśmienicie zajmując I miejsce w kategorii "Szkoła Podstawowa" oraz II miejsce w kategorii "Gimnazjum + open". Aby dowiedzieć się więcej szczegółów kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej". Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.

Pierwsza spowiedź dzieci z klas II

W sobotę 26 marca dzieci z klas II przystąpiły do swojej pierwszej spowiedzi św. Po nabożeństwie pokutnym dzieci zostały zaproszone na ucztę przygotowaną przez rodziców, aby wspólnie świętować radość z odpuszczenia wszystkich grzechów. Zdjęcia z tego radosnego spotkania można obejrzeć tutaj.

Droga Krzyżowa animowana przez Gimnazjalistów

W piątek 25 marca młodzież z Gimnazjum nr 2 przygotowała i pięknie zaprezentowała misterium drogi krzyżowej. Zdjęcia z tego nabożeństwa można obejrzeć tutaj.

Sukces naszego lektora

Lektor naszej parafii Romek Deiksler został finalistą ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Choć chodzi do III klasy Technikum Hotelarskiego w ZSZ, dzięki uzyskanemu tytułowi ma już wolny wstęp na uczelnie humanistyczne w całym kraju. Aby poznać więcej szczegółów kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej". Zdjęcia z pobytu finalisty w Krakowie można obejrzeć tutaj. Romkowi gratulujemy sukcesu i ogromnej wiedzy!

Msza św. z dziećmi o godz. 10.30

Mszy św. o godz. 10.30 przewodniczył ks. Wik. Przemysław Konieczny, który - za wskazaniem św. Pawła - zachęcał do udziału "w trudach i przeciwnościach znoszonych dla Ewangelii". Zdjęcia z tej Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Niedziela pomocy polskim misjonarzom

Druga niedziela Wielkiego Postu jest w Polsce okazją do wsparcia polskich misjonarzy. Przed kościołami zbierane są ofiary na rzecz Misyjnego Dzieła Pomocy "Ad gentes". Więcej o tym misyjnym dziele można przeczytać tutaj.

Odpust św. Józefa

Sumę odpustową ku czci św. Józefa celebrował w tym roku w naszej Parafii ks. Kanonik Leonard Poloch z Poznania. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Adoracja Najświętszego Sakramentu

18 marca w naszej Parafii to dzień corocznej całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. Trwa ona od Mszy św. porannej do Mszy św. wieczornej z przerwami na nabożeństwa Drogi Krzyżowej (16.30 dla dzieci; 18.00 dla dorosłych; 19.15 dla młodzieży). Zdjęcia z przedpołudniowej adoracji można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,533,077 unikalnych wizyt