Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Rekolekcje Caritas

W dniach 19-21 listopada odbyły się na Świętej Górze koło Gostynia rekolekcje dla członków Parafialnych Zespołów Caritas z Archidiecezji Poznańskiej. Najmłodszymi uczestniczkami tych rekolekcji były nasze dwie parafianki (Kasia i Ela), które cieszyły się wielkim uznaniem uczestników rekolekcji. Zdjęcia z pobytu na Świętej Górze można obejrzeć tutaj.

Tak dla Benedykta XVI

27 listopada podczas liturgii rozpoczynającej Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa – Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie modlitewne czuwanie w Bazylice św. Piotra na Watykanie w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Papież wzywa cały Kościół do przyłączenia się do tej modlitwy. Możemy wesprzeć tę papieską inicjatywę na stronie www.tak-dla-benedykta.pl (tutaj).

List Pasterski Abpa Gądeckiego na Adwent 2010

Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wystosował List Pasterski do wszystkich archidiecezjan z okazji tegorocznego Adwentu. Z racji odnowienia misji parafialnych List Księdza Arcybiskupa nie będzie odczytany w naszej parafii. Zachęcamy do jego lektury na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Prelekcja o dzieciach ulicy w Zambii

W środę 24 listopada miała miejsce w kościele po Mszy św. wieczornej kolejna misyjna prelekcja ks. Proboszcza. Tym razem poświęcona była sytuacji dzieci ulicy w Zambii. Obejrzeliśmy zdjęcia oraz fragment filmu o pracy wśród tych dzieci brata Jacka Rakowskiego należącego do Zgromadzenia Ojców Białych. Cały film można obejrzeć tutaj.

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego Kościół obchodzi uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to stosunkowo młode święto gdyż zostało wprowadzone do liturgii dopiero w 1925 roku przez Papieża Piusa XI. Obchodzono wówczas jubileusz 1600-lecia pierwszego Soboru Powszechnego (325 w Nicei), który uroczyście potwierdził boskość i człowieczeństwo Pana Jezusa. Więcej na temat uroczystości można przeczytać na stronie Internetowej Liturgii Godzin (tutaj).

Św. Elżbieta Węgierska

17 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Elżbieta urodziła się w 1207 r. w Bratysławie lub na zamku w Sarospatah jako trzecie dziecko Andrzeja II, króla Węgier, i Gertrudy, siostry św. Jadwigi Śląskiej. Zmarła z przepracowania i wyczerpania organizmu w wieku zaledwie 24 lat 17 listopada 1231 r. Pochowana została w Marburgu. Więcej o św. Elżbiecie można przeczytać tutaj. Św. Elżbieta jest patronką ubogich.

Niedziela pomocy Arcybiskupiemu Seminarium Duchownemu w Poznaniu

W niedzielę 14 listopada gościliśmy w naszej parafii kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Alumni dzielili się refleksją nad Słowem Bożym, a po Mszach św. zbierali ofiary na rzecz swojej uczelni. Więcej o Poznańskim Seminarium Duchownym można przeczytać na stronie ASD w Poznaniu (tutaj).

Abp Sako z Iraku w Polsce

Z apelem o modlitwę oraz wsparcie chrześcijan prześladowanych w Iraku zwrócił się do Polaków arcybiskup Louis Sako z Iraku. Chaldejski ordynariusz diecezji Kirkuku gości w Polsce z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który pod hasłem „Irak” obchodzony będzie w najbliższą niedzielę. W piątek 12 XI abp Sako przyjedzie do Poznania, aby w najstarszej polskiej katedrze uczestniczyć w Drodze Krzyżowej (godz. 19:00) i spotkać się wiernymi. Diecezja Kirkuk, położona na północy kraju, należy do miejsc najbardziej dotkniętych przez prześladowanie chrześcijan.

Spotkanie misyjne

Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną na różaniec i Mszę św. wieczorną we wtorek 26 października. Po Mszy św. i nowennie do św. Józefa (czyli ok. godz. 19:00) będzie okazja do obejrzenia w kościele części zdjęć i filmów z jego pobytu w Afryce.
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,998,449 unikalnych wizyt