Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Rekolekcje

17 i 18 marca przeżywamy duchowe przygotowanie do Odpustu św. Józefa. Msze św. w czwartek i piątek są o godz. 9.00 i 18.30. Dwa dni skupienia prowadzi ks. Kan. Leonard Poloch, Diecezjalny Egzorcysta z Poznania.

Poświęcenie obrazu św. Urszuli Ledóchowskiej

W niedzielę 13 marca podczas Mszy św. o godz. 10.30 ks. Proboszcz Jacek Stępczak poświęcił obraz św. Urszuli Ledóchowskiej, Patronki Archidiecezji Poznańskiej. Obraz będzie wisiał na prawym filarze kościoła (naprzeciw obrazu św. Maksymiliana Kolbe). Zdjęcia z tej Mszy św. można obejrzeć tutaj.

List Episkopatu Polski na I Niedzielę Wielkiego Postu 2011

W I niedzielę Wielkiego Postu w kościołach czytany jest List Pasterzy Kościoła katolickiego w Polsce przed beatyfikacją Sługi Bożego Jana Pawła II. Można go również przeczytać na stronie Episkopatu Polski (tutaj).

Droga Krzyżowa

W piątek 11 marca nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 16.30 przygotowały dzieci ze Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 3 w naszym mieście. Kilka okolicznościowych zdjęć zrobionych po tym nabożeństwie można obejrzeć tutaj.

Droga Krzyżowa ulicami Poznania

W czwartek 10 marca odbyła się w Poznaniu Droga Krzyżowa z Fary na Plac Adama Mickiewicza, podczas której niesiony był krzyż trzymany przez Jana Pawła II w Wielki Piątek 2005 roku (czyli na tydzień przed śmiercią). W nabożeństwie uczestniczyli młodzi ze Środy Wlkp. pod opieką ks. Przemysława Koniecznego. Zdjęcia z tej Drogi Krzyżowej można obejrzeć tutaj. Natomiast relację napisaną przez dwie Średzianki można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Poświęcenie figury św. Antoniego

W niedzielę 6 marca na Mszy św. o godz. 10.30 ks. Wikariusz Przemysław Konieczny poświęcił figurę św. Antoniego Padewskiego. Zostanie ona umieszczona na prawym filarze przy wejściu do kościoła (nad skarbonką Caritas "Dla biednych"). Zdjęcia z tej Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Ministranci zdobywają kolejne trofea

Nasi lektorzy zajęli 5 miejsce (spośród 16 drużyn) w kategorii OPEN w turnieju piłkarskim organizowanym przez parafię pw. Matki Bożej Bolesnej w Poznaniu.
Aby przeczytać więcej informacji na temat tego turnieju kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej".

"Krzyż Polski"

Ukazał się trzeci tom monumentalnego dzieła "Krzyż Polski" przygotowanego przez Wydawnictwo Biały Kruk. Pierwsze dwa tomy ukazywały rzeczywistość krzyża w różnych kościołach, najnowszy trzeci tom nosi podtytuł "Krajobraz i sacrum", czyli pokazuje jak bardzo krzyż Chrystusa wrósł w krajobraz naszej ojczyzny.

S. Maria Kwiek, Szara Urszulanka SJK

W środę 2 marca gościliśmy s. Marię Kwiek, Szarą Urszulankę z Poznania, która spotkała się z klasami III Gimnazjum, a następnie poprowadziła niezmiernie ciekawe spotkanie z rodzicami tej młodzieży. Z młodzieżą Siostra Maria mówiła o dojrzewaniu do pięknej miłości, a z rodzicami dzieliła się swoim doświadczeniem pracy z młodymi ludźmi wskazując jak pomóc młodzieży w dorastaniu do samodzielnego myślenia, decydowania i działania.
Wygenerowano w sekund: 0.13
6,533,126 unikalnych wizyt