Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Niedziela Chrztu Pańskiego

9 stycznia 2011 roku Kościół obchodzi święto Chrztu Pańskiego. Przypada ono zawsze w niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego i kończy tym samym liturgiczny obchód tajemnicy Bożego Narodzenia. Więcej na temat dzisiejszego święta można przeczytać na stronie Internetowej Liturgii Godzin (tutaj).

Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca

W sobotę 8 stycznia 2011 odbyło się spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym. Po złożeniu życzeń i przełamaniu się opłatkiem (oraz posileniu smacznym pieczywem i kawą) z mocą i radością wszyscy śpiewali kolędy. Zdjęcia z tego sympatycznego spotkania można obejrzeć tutaj.

Koncert kwartetu z Poznania

W święto Trzech Króli podczas Mszy św. wieczornej wraz z zespołem młodzieżowym śpiewał Kwartet śpiewaków z Poznania. Po Mszy św. Kwartet zaprezentował wspaniałe wykonanie kilku kolęd i pieśni. Zdjęcia z tego niezapomnianego spotkania można obejrzeć tutaj. Natomiast kolędę "W żłobie leży" w wykonaniu poznańskich śpiewaków można odsłuchać tutaj.

Poświęcenie książeczek

W uroczystość Objawienia Pańskiego - święto Trzech Króli - podczas Mszy św. o godz. 10.30 dzieciom, które w tym roku przystąpią do I-ej Komunii św. zostały poświęcone książeczki do nabożeństwa. Zdjęcia z tej Mszy św. można obejrzeć tutaj.

Koncert kolęd Kwintetu Instrumentów Dętych

Koncert Kwintetu Instrumentów Dętych Blaszanych „Grandioso” Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych Wojska Polskiego z Poznania po Mszy św. wieczornej w niedzielę 2 stycznia 2011 przyciągnął rzesze wiernych. Zdjęcia z tego niesamowitego spotkania można obejrzeć w dwóch albumach: album nr 1 oraz album nr 2. Natomiast kolędę "Oj Maluśki, Maluśki" nagraną podczas tego koncertu można odsłuchać tutaj.

Dzieci przy żłóbku śpiewają kolędy

W niedzielę 2 stycznia 2011 r. po Mszy św. o godz. 10.30 wiele dzieci pozostało przy żłóbku, aby wspólnie śpiewać kolędy. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj .

Zdjęcia naszego kościoła

Galerię zdjęć wnętrza naszego kościoła zrobionych przez Średziankę Violettę Golbę-Sobolewską można zobaczyć w naszej galerii fotograficznej. Zdjęcia zostały wykonane w październiku 2010 roku.

Spotkanie opłatkowe dla osób pomagających przy parafii

23 grudnia 2010 roku odbyło się spotkanie opłatkowe dla osób szczególnie zaangażowanych w pomoc przy naszej parafii. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj .

List Pasterski Episkopatu na Niedzielę Świętej Rodziny

W niedzielę 26 grudnia odczytywany jest w kościołach List pasterski Episkopatu Polski. Jego treść możemy przeczytać na stronie www.episkopat.pl (tutaj).
Wygenerowano w sekund: 0.14
6,371,048 unikalnych wizyt