Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Rowerowa pielgrzymka do Tulec

W sobotę 3 września grupa 14 pielgrzymów udała się na rowerach do sanktuarium Matki Bożej w Tulcach. Zdjęcia z tej wyprawy można obejrzeć tutaj.

Prace melioracyjne wokół wieży

Ostatnie dni wakacji młodzież naszej parafii poświęciła na pomoc przy pracach melioracyjnych wokół wieży kościoła. Sierpniowe deszcze spowodowały pojawienie się wody w piwnicy pod wieżą. Aby uniknąć w przyszłości problemów z namoknięciem konstrukcji wieży zdecydowano o położeniu rury drenarskiej przy fundamencie wieży oraz sprawdzono system odprowadzania wody deszczowej wokół wieży. Zdjęcia ukazujące zrobione prace można obejrzeć tutaj.

Porządki pod wieżą

W sobotę 27 sierpnia grupa ministrantów i lektorów pod kierownictwem ks. Przemka dokonała wielkich porządków pod wieżą kościoła. Wywieziono stare materiały i gruz oraz uporządkowano podziemia kościoła. Kilka zdjęć z prac porządkowych można obejrzeć tutaj.

Imieniny ks. Proboszcza

W uroczystość NMP Częstochowskiej ks. Proboszcz zaprosił Parafian na imieninowy placek. Co prawda św. Jacka przypada 17 sierpnia, ale ze względu na udział w Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie świętowanie zostało przesunięte na uroczystość Matki Bożej. Kilka zdjęć z tej miłej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymka do Górki Duchownej

25 sierpnia odbyła się pielgrzymka grupy młodzieży z naszej parafii do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej. Od 2 lipca br. Proboszczem tej Parafii jest ks. Piotr Bartkowiak, do niedawno Wikariusz w Średzkiej Kolegiacie. Zdjęcia z tej wyprawy można obejrzeć tutaj.

Historia Światowych Dni Młodzieży

Światowe Dni Młodzieży w Madrycie

16 sierpnia rozpoczynają się XXVI Światowe Dni Młodzieży w Madrycie, które zakończą się w niedzielę 21 sierpnia Mszą św. pod przewodnictwem Ojca Świętego Benedykta XVI. Więcej na temat tego spotkanie można przeczytać i obejrzeć tutaj - www.madryt2011.pl lub tutaj - www.madrid11.com/pl (strona oficjalna).

Św. Jan Maria Vianney - Patron Proboszczów

4 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, Patrona Proboszczów. Życiorys tego niepospolitego świętego można przeczytać tutaj.
Naszemu Księdzu Proboszczowi życzymy wytrwałości w dążeniu do świętości i w prowadzeniu nas drogą Bożą! Szczęść Boże!

Sierpień miesiącem trzeźwości

Sierpień to tradycyjnie w Polsce miesiąc trzeźwości. Z tej okazji Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości wystosował Apel, w którym zachęca do odpowiedzialności za trzeźwość naszego narodu. Apel jest zatytułowany: "Komunia z Bogiem źródłem trzeźwości". Pełny tekst Apelu można przeczytać tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,013,835 unikalnych wizyt