Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Nowe ogrzewanie w kościele

14 grudnia została podpisana umowa między naszą Parafią i firmą KAMO w sprawie instalacji nowoczesnego energooszczędnego systemu ogrzewania ławek w naszym kościele. Dzięki temu pod koniec stycznia siedzenia w ławkach nawy głównej będą ciepłe. Ogrzewanie ławek bocznych planujemy na rok przyszły. Koszt inwestycji wyniesie 29 700,- zł. Ofiary zbierane podczas kolędy będą przeznaczone na to przedsięwzięcie. Szczegóły dotyczące systemu podgrzewanych siedzeń możemy poznać na stronie www.kamo.com.pl (tutaj).

Poświęcenie medalików

8 grudnia 2010 na Mszy św. o godz. 18:30 zostały poświęcone Maryjne medaliki dzieciom, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

Św. Mikołaj na Roratach

W poniedziałek 6 grudnia 2010 r. w Roratach uczestniczył osobiście św. Mikołaj, który na końcu Mszy św. rozdawał dzieciom słodycze. Zdjęcia z tej niecodziennej uroczystości można obejrzeć tutaj
.

Odnowienie Misji Świętych

Tegoroczny Adwent rozpoczęliśmy odnowieniem Misji Świętych. W niedzielę 28 listopada homilie na Mszach Świętych głosił ks. Łukasz Grzonka MSF, który wraz z ks. Grzegorzem Kamińskim pomagają nam w owocnym przeżywaniu tego szczególnego czasu. Zdjęcia ze Mszy św. o godz. 10:30 możemy obejrzeć tutaj.

Dekanalny Turniej Ministrantów w Tenisa Stołowego

20 listopada 2010r. w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się I Dekanalny Turniej Tenisa Stołowego dla Ministrantów Dekanatu Średzkiego. W kategorii Szkoła Podstawowa drugie miejsce (na 8 startujących) zajął ministrant z naszej Parafii Dawid Skibiński, natomiast w kategorii Gimnazjum również drugie miejsce zajął nasz parafianin Adam Deiksler. Więcej szczegółów o turnieju można przeczytać klikając poniższy napis "Czytaj więcej". Natomiast zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.

Rekolekcje Caritas

W dniach 19-21 listopada odbyły się na Świętej Górze koło Gostynia rekolekcje dla członków Parafialnych Zespołów Caritas z Archidiecezji Poznańskiej. Najmłodszymi uczestniczkami tych rekolekcji były nasze dwie parafianki (Kasia i Ela), które cieszyły się wielkim uznaniem uczestników rekolekcji. Zdjęcia z pobytu na Świętej Górze można obejrzeć tutaj.

Tak dla Benedykta XVI

27 listopada podczas liturgii rozpoczynającej Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa – Ojciec Święty Benedykt XVI rozpocznie modlitewne czuwanie w Bazylice św. Piotra na Watykanie w intencji każdego poczynającego się ludzkiego życia. Papież wzywa cały Kościół do przyłączenia się do tej modlitwy. Możemy wesprzeć tę papieską inicjatywę na stronie www.tak-dla-benedykta.pl (tutaj).

List Pasterski Abpa Gądeckiego na Adwent 2010

Ks. Abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, wystosował List Pasterski do wszystkich archidiecezjan z okazji tegorocznego Adwentu. Z racji odnowienia misji parafialnych List Księdza Arcybiskupa nie będzie odczytany w naszej parafii. Zachęcamy do jego lektury na stronie Archidiecezji Poznańskiej (tutaj).

Prelekcja o dzieciach ulicy w Zambii

W środę 24 listopada miała miejsce w kościele po Mszy św. wieczornej kolejna misyjna prelekcja ks. Proboszcza. Tym razem poświęcona była sytuacji dzieci ulicy w Zambii. Obejrzeliśmy zdjęcia oraz fragment filmu o pracy wśród tych dzieci brata Jacka Rakowskiego należącego do Zgromadzenia Ojców Białych. Cały film można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.14
6,204,456 unikalnych wizyt