Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

W ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego Kościół obchodzi uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to stosunkowo młode święto gdyż zostało wprowadzone do liturgii dopiero w 1925 roku przez Papieża Piusa XI. Obchodzono wówczas jubileusz 1600-lecia pierwszego Soboru Powszechnego (325 w Nicei), który uroczyście potwierdził boskość i człowieczeństwo Pana Jezusa. Więcej na temat uroczystości można przeczytać na stronie Internetowej Liturgii Godzin (tutaj).

Św. Elżbieta Węgierska

17 listopada przypada liturgiczne wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej. Elżbieta urodziła się w 1207 r. w Bratysławie lub na zamku w Sarospatah jako trzecie dziecko Andrzeja II, króla Węgier, i Gertrudy, siostry św. Jadwigi Śląskiej. Zmarła z przepracowania i wyczerpania organizmu w wieku zaledwie 24 lat 17 listopada 1231 r. Pochowana została w Marburgu. Więcej o św. Elżbiecie można przeczytać tutaj. Św. Elżbieta jest patronką ubogich.

Niedziela pomocy Arcybiskupiemu Seminarium Duchownemu w Poznaniu

W niedzielę 14 listopada gościliśmy w naszej parafii kleryków Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Alumni dzielili się refleksją nad Słowem Bożym, a po Mszach św. zbierali ofiary na rzecz swojej uczelni. Więcej o Poznańskim Seminarium Duchownym można przeczytać na stronie ASD w Poznaniu (tutaj).

Abp Sako z Iraku w Polsce

Z apelem o modlitwę oraz wsparcie chrześcijan prześladowanych w Iraku zwrócił się do Polaków arcybiskup Louis Sako z Iraku. Chaldejski ordynariusz diecezji Kirkuku gości w Polsce z okazji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który pod hasłem „Irak” obchodzony będzie w najbliższą niedzielę. W piątek 12 XI abp Sako przyjedzie do Poznania, aby w najstarszej polskiej katedrze uczestniczyć w Drodze Krzyżowej (godz. 19:00) i spotkać się wiernymi. Diecezja Kirkuk, położona na północy kraju, należy do miejsc najbardziej dotkniętych przez prześladowanie chrześcijan.

Spotkanie misyjne

Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną na różaniec i Mszę św. wieczorną we wtorek 26 października. Po Mszy św. i nowennie do św. Józefa (czyli ok. godz. 19:00) będzie okazja do obejrzenia w kościele części zdjęć i filmów z jego pobytu w Afryce.

Bartosz nowym ministrantem

W niedzielę 24 października grono ministrantów naszej parafii powiększyło się o gorliwego Bartosza. Zdjęcia z ceremonii przyjęcia go do Służby Liturgicznej Ołtarza można obejrzeć tutaj.

Tydzień Misyjny

W niedzielę 24 października obchodzona jest w całym Kościele Światowa Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło: "Misje - Świadectwo Miłości i Komunii". Z tej okazji Papież Benedykt XVI wystosował specjalne orędzie, które możemy przeczytać na stronie Papieskiego Działa Rozkrzewiania Wiary (tutaj). Natomiast więcej na temat Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce (które wspieramy w niedzielę naszą ofiarą na tacę) możemy przeczytać tutaj.

Wielodzietni solidarni

Caritas Polska ze Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz serwisem internetowym www.familion.pl rozpoczęła akcję pomocową dla rodzin wielodzietnych z terenów powodziowych. SMS-y o treści „POMAGAM” wysyłane pod numer 72052 (2,44 z VAT) oraz środki finansowe wpłacone na konto Caritas w dniach 11-24 października br. zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom wielodzietnym, które ucierpiały wskutek tegorocznej powodzi w Polsce. Szczegółowe informacje jak pomóc można znaleźć na stronie www.familion.pl oraz na serwisie Caritas.

Msza św. w intencji Jubilatów

17 października o godz. 15:00 została odprawiona Msza św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą swoją 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60 rocznicę ślubu. Wśród obecnych były m.in dwa małżeństwa, które w tym roku obchodziły już 63-ą rocznicę swojego ślubu. Wszystkim szanownym Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i sił w pokonywaniu wszelkich trudności. Zdjęcia z celebracji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich można obejrzeć tutaj.

Wygenerowano w sekund: 0.10
6,204,471 unikalnych wizyt