Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Święcenie pojazdów

W niedzielę 24 lipca po Mszach św. o godz. 10.30, 12.00 i po Mszy wieczornej odbyło się poświęcenie pojazdów mechanicznych (samochodów, motocykli, rowerów). Zdjęcia ze święcenia po Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj.

Grupa 1 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki

Kilku naszych parafian uczestniczyło w Poznańskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Refleksje jednej pątniczki można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej", natomiast zdjęcia z trasy pielgrzymki można obejrzeć tutaj.

Rodzina na misji w Kazachstanie

W niedzielę 17 lipca gościliśmy w naszej parafii rodzinę Marcina i Julity Frączków z Lublina (wraz z ich 4 dziećmi), którzy od trzech lat pomagają w katolickiej misji w Kazachstanie. Ich świadectwo życia ukazane podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj. Zdjęcia z ich wizyty w naszej parafii mozna obejrzeć tutaj. Więcej na temat rzymskokatolickiej parafii pw. NSPJ w Aktau nad Morzem Kaspijskim można przeczytać (m.in. po polsku) na stronie catholicaktau.org (tutaj).

Misjonarz z Zambii

W niedzielę 10 lipca gościliśmy w naszej parafii ks. Macieja Oparkę, misjonarza pracującego od siedmiu lat na obrzeżach Lusaki (stolicy Zambii). Zdjęcia z jego posługi wśród nas można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymi na pieszym szlaku

6 lipca z Katedry Poznańskiej wyruszyła piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Przewodnikiem Grupy 1 jest ks. Przemysław Konieczny. Wraz z nim w tej grupie pielgrzymują nasi parafianie. Zdjęcia napotkanych pielgrzymów na trasie niedaleko Jarosławca można obejrzeć tutaj.

Procesja po Osiedlu Jagiellońskim

W naszej galerii fotograficznej zamieszczamy dodatkowe zdjęcia z procesji eucharystycznej po Osiedlu Jagiellońskim, która miała miejsce 26 czerwca br. Zdjęcia wykonał nasz parafianin p. Józef Odalanowski. Zdjęcia można obejrzeć tutaj.

Procesja na zakończenie oktawy Bożego Ciała

W środę 29 czerwca po Mszy św. wieczornej odbyła się procesja kończąca w naszej Parafii oktawę Bożego Ciała. Po procesji dziewczynki sypiące kwiatki zostały obdarowane słodyczami. Zdjęcia z tej procesji można obejrzeć tutaj. W czwartek 30 czerwca ma miejsce procesja ulicami miasta z Kolegiaty.

Adoracja w intencji Benedykta XVI

Z okazji 60-tej rocznicy święceń kapłańskich Ojca Świętego Benedykta XVI nasza Parafia dołączyła do dekanalnej 60-cio godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Papieża. Modlimy się w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę godzinę przed Mszą wieczorną, czyli od godz. 17.30.

Procesja eucharystyczna po Osiedlu Jagiellońskim

W niedzielne popołudnie 26 czerwca wyruszyła ulicami naszego Osiedla procesja ku czci Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zdjęcia ze Mszy św. odprawionej przez ks. Neoprezbitera Dominika Fiszera oraz z procesji można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,013,848 unikalnych wizyt