Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Poświęcenie świec

W święto Ofiarowania Pańskiego podczas każdej Mszy św. ma miejsce poświęcenie świec. Na Mszy św. o godz. 16.30 do tego obrzędu zostały w sposób szczególny zaproszone dzieci, które za trzy miesiące przyjmą po raz pierwszy Komunię św. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.

W oczekiwaniu na beatyfikację Jana Pawła II

Dzisiaj - 2 lutego - nasz zwyczajowy apel papieski odprawimy po ostatniej Mszy św. w połączeniu z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Od poznańskiego autora Henryka Błędkowskiego otrzymaliśmy jego wiersz napisany po śmierci Jana Pawła II. Aby go przeczytać kliknij tutaj.

Dzień Życia Konsekrowanego

2 lutego - w święto Ofiarowania Pańskiego (Matko Bożej Gromnicznej) - obchodzi się w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się wówczas szczególnie za osoby konsekrowane (czyli "całkowicie poświęcone") Panu Bogu. Z tej okazji Biskupi Polscy wystosowali do nas list, który można w całości przeczytać tutaj.

Pielgrzymi do Ziemi Świętej

29 stycznia 2011 grupa parafian naszej parafii i parafii pw. św. Jana Kantego z Poznania wyruszyła na pielgrzymkę do Ziemi Świętej pod opieką ks. Kan. Andrzeja Marciniaka. Pielgrzymom życzymy niezapomnianych przeżyć w miejscach gdzie żył Pan Jezus. Zdjęcia z pożegnania można obejrzeć tutaj.
My natomiast możemy pielgrzymować duchowo korzystając np. z serwisu przygotowanego w języku polskim przez Ministerstwo Turystyki Izraela w związku z pielgrzymką Benedykta XVI do Ziemi Świętej w maju 2009 roku: www.holyland-pilgrimage.org (tutaj).

Imieniny Ks. Przemysława Koniecznego

27 stycznia nasz Wikariusz ks. Przemysław Konieczny obchodzi swoje Imieniny. Z tej okazji drogiemu Solenizantowi życzymy wielu łask Bożych, pokoju i radości. Niech Pan Jezus Najwyższy Kapłan obdarza kochanego Księdza obfitością swoich darów - Szczęść Boże!

Prezbiter Wędrowny

W niedzielę 23 stycznia gościliśmy w naszej parafii ks. Grzegorza Pawlaczyka, Prezbitera Wędrownego Drogi Neokatechumenlanej, który od 16 lat posługuje sprawie ewangelizacji m.in. na Ukrainie, w Kazachstanie, Finlandii, a od 10 lat w Rumunii. Dziękujemy ks. Grzegorzowi za jego świadectwo wiary i życzymy wielu łask Bożych w jego posłudze Słowu Bożemu.

Nasi goście

free counters
Ikona pokazuje flagi i nazwy krajów skąd oglądają naszą stronę internauci. Licznik został włączony 19 stycznia 2011 r. o godz. 22.00

Abp Gądecki zachęca do radykalizmu ewangelicznego

19 stycznia 2011 roku ks. abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański, udzielił bardzo interesującego wywiadu dla Katolickiej Agencji Informacyjnej. Apeluje w nim m.in. o radykalizm ewangeliczny i zachęca do aktywnego apostolstwa świeckich. Pełny tekst wywiadu można przeczytać na stronie ekai.pl (tutaj).

Audiencja Benedykta XVI dla Drogi Neokatechumenalnej

17 stycznia 2011 miała miejsce na Watykanie audiencja dla katechistów Drogi Neokatechumenalnej z całego świata. Z archidiecezji poznańskiej w spotkaniu uczestniczyli ks. prob. Jacek Stępczak i ks. prob. Zbigniew Rzeźnik. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj. Więcej na temat Neokatechumenatu można przeczytać tutaj. Katechezy prowadzone przez katechistów z Drogi Neokatechumenalnej rozpoczną się w naszej parafii we wtorek 15 lutego 2011 o godz. 19.15.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,648,484 unikalnych wizyt