Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Katechezy dla dorosłych i młodzieży

Chcesz pogłębić wiarę? Czujesz się zagubiony? Twoje życie straciło sens?
Przyjdź na katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15
do kaplicy św. Józefa na os. Jagiellońskim w Środzie Wlkp.!
...
Zaprasza ks. prob. Paweł Pospieszny wraz z katechistami Drogi Neokatechumenalnej

Spotkanie misyjne

Ksiądz Proboszcz zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką misyjną na różaniec i Mszę św. wieczorną we wtorek 26 października. Po Mszy św. i nowennie do św. Józefa (czyli ok. godz. 19:00) będzie okazja do obejrzenia w kościele części zdjęć i filmów z jego pobytu w Afryce.

Bartosz nowym ministrantem

W niedzielę 24 października grono ministrantów naszej parafii powiększyło się o gorliwego Bartosza. Zdjęcia z ceremonii przyjęcia go do Służby Liturgicznej Ołtarza można obejrzeć tutaj.

Tydzień Misyjny

W niedzielę 24 października obchodzona jest w całym Kościele Światowa Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło: "Misje - Świadectwo Miłości i Komunii". Z tej okazji Papież Benedykt XVI wystosował specjalne orędzie, które możemy przeczytać na stronie Papieskiego Działa Rozkrzewiania Wiary (tutaj). Natomiast więcej na temat Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce (które wspieramy w niedzielę naszą ofiarą na tacę) możemy przeczytać tutaj.

Wielodzietni solidarni

Caritas Polska ze Związkiem Dużych Rodzin „Trzy Plus” oraz serwisem internetowym www.familion.pl rozpoczęła akcję pomocową dla rodzin wielodzietnych z terenów powodziowych. SMS-y o treści „POMAGAM” wysyłane pod numer 72052 (2,44 z VAT) oraz środki finansowe wpłacone na konto Caritas w dniach 11-24 października br. zostaną przeznaczone na pomoc rodzinom wielodzietnym, które ucierpiały wskutek tegorocznej powodzi w Polsce. Szczegółowe informacje jak pomóc można znaleźć na stronie www.familion.pl oraz na serwisie Caritas.

Msza św. w intencji Jubilatów

17 października o godz. 15:00 została odprawiona Msza św. w intencji małżonków, którzy w tym roku obchodzą swoją 30, 35, 40, 45, 50, 55, 60 rocznicę ślubu. Wśród obecnych były m.in dwa małżeństwa, które w tym roku obchodziły już 63-ą rocznicę swojego ślubu. Wszystkim szanownym Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i sił w pokonywaniu wszelkich trudności. Zdjęcia z celebracji odnowienia przyrzeczeń małżeńskich można obejrzeć tutaj.

Spotkanie Grupy I Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki

W niedzielę 26 września w naszej parafii miała swoje spotkanie Grupa I Pieszej Poznańskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. O godz. 15 odmówiono Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie uczestniczono w Eucharystii. Spotkanie zakończyło się miłymi wspomnieniami na salce. Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć tutaj.

Msza św. w intencji młodych jubilatów

W niedzielę 10 października o godz. 15:00 odbyła się Msza św. sprawowana w intencji małżeństw, które w tym roku obchodzą 5-ą, 10-ą, 15-ą, 20-ą i 25-ą rocznicę swojego ślubu. Zdjęcia z momentu wspólnego odnowienia przyrzeczeń małżeńskich można obejrzeć tutaj. Wszystkim czcigodnym Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa - Szczęść Boże!

Zdjęcia naszego kościoła

W galerii fotograficznej umieściliśmy kilka zdjęć naszego kościoła wykonane przez fotografika Sławomira Świetlika, który przygotowuje album o kościołach Wielkopolski. Więcej prac tego artysty można obejrzeć na jego autorskiej stronie www.slawphoto.pl.

Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych

18 września br. w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Swarzędzu odbył się Przegląd Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Wśród podziwiających występy niepospolitych artystów byli m.in. przedstawiciele młodzieży naszej parafii wraz z ks. Wik. Przemysławem Koniecznym. Zdjęcia z tej pięknej inicjatywy można zobaczyć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,274,579 unikalnych wizyt