Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Spotkanie ministrantów w Niepokalanowie

W sobotę 11 czerwca czterech naszych ministrantów wraz ze swoim opiekunem ks. Przemkiem Koniecznym uczestniczyło w ogólnopolskim spotkaniu ministrantów i lektorów w Niepokalanowie. Zdjęcia z tego spotkania, a także ze zwiedzania muzeum św. o. Maksymiliana Kolbe (gdzie znajduje się m.in. Papieski Papamobile, którym Jan Paweł II poruszał się po Polsce w czasie swojej pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny) można obejrzeć tutaj.

Spotkanie z niepełnosprawnym Damianem

W środę 8 czerwca br. młodzież klas I i II Gimnazjum miała okazję spotkać niesamowitego świadka miłości Boga - niepełnosprawnego Damiana, który zauroczył wszystkich głębią swojej wiary. Zdjęcia ze spotkań (najpierw klas I, a następnie klas II) można obejrzeć tutaj.

Siostry Dominikanki z Mielżyna

W niedzielę 5 czerwca gościły w naszej Parafii Siostry Dominikanki, które w Mielżynie prowadzą Dom Opieki Społecznej. Po Mszach św. Siostry kwestowały na rzecz prowadzonego dzieła. Zdjęcia ze Mszy św. o godz. 10.30 można obejrzeć tutaj. Na temat Domu prowadzonego przez Siostry można przeczytać na stronie www.dpsmielzyn.pl (tutaj).

Na spotkaniu europejskiej młodzieży w Dusseldorfie

28 i 29 maja ks. Proboszcz wraz z kilkoma Parafianami uczestniczył w spotkaniu młodzieży europejskiej w Dusseldorfie w Niemczech. Refleksje jednego z uczestników tego spotkania można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".
Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymka dzieci do Wielenia

W środę 25 maja dzieci klas II, które w tym miesiącu przystąpiły do pierwszej Komunii św. były na pielgrzymce w sanktuarium maryjnym Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Infułat Aleksander Rawecki, a homilię wygłosił ks. Dziekan Janusz Śmigiel. Mszę św. koncelebrowali także pozostali średzcy Proboszczowie: ks. Janusz Małuszek z Parafii NSJ i nasz Proboszcz ks. Jacek Stępczak. Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj.

Kolejny puchar naszych ministrantów

22 maja na boisku w Murzynowie Leśnym nasi ministranci zmierzyli się z ministrantami z parafii pw. Wszystkich Świętych z Nietrzanowa. Zdjęcia obu zespołów oraz fotografię zdobytego pucharu można obejrzeć tutaj. Sprawozdanie z tego meczu można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".

Spotkanie z Kapelanem Polskich Pszczelarzy

W niedzielne popołudnie 22 maja odbyło się fascynujące spotkanie z ks. Prałatem Eugeniuszem Marciniakiem, Kapelanem Polskich Pszczelarzy a zarazem specjalistą od apiterapii. Prelegent nie tylko zauroczył wszystkich swoją wiedzą na temat pszczół i ich wytworów ale także podzielił się swoim sympatycznym hobby - jest ujmującym iluzjonistą! Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Ministranci nad Lednicą

W sobotę 21 maja ministranci naszej Parafii pod opieką ks. Wikariusza Przemysława Koniecznego udali się z pielgrzymką na Lednicę i do Gniezna. Zdjęcia z tej fascynującej wyprawy można obejrzeć tutaj.
Aby przeczytać relację jednego z uczestników tej pielgrzymki kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej".

Diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II

18 maja 2011 r. odbyło się diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację Jana Pawła II. We Mszy św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Kardynał Józef Glemp, uczestniczyli m.in. nasi Parafianie wraz z ks. Proboszczem. Zdjęcia z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
7,013,863 unikalnych wizyt