Czytania liturgiczne

Nawigacja

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Linki

Modlitwa Ojców i Matek

Od listopada ruszyła w naszej parafii, pierwsza 20 osobowa grupa Ojców modlących się za swoje dzieci. Tworzymy również grupę matek
Modlimy się w domu, pracy, na spacerze, w dowolnym czasie.
...
Więcej szczegółów znajdziesz tutaj

Piesza Pielgrzymka Poznańska

W lipcu br. nasi parafianie uczestniczyli w Pieszej Pielgrzymce Poznańskiej na Jasną Górę. Wielu z nich pielgrzymowało w Grupie I, której przewodnikiem jest ks. Wik. Przemysław Konieczny. W najbliższą niedzielę odprawi on dla pielgrzymów Mszę św. w kaplicy św. Józefa o godz. 15:00. Kilka zdjęć z pielgrzymki można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymka do Biechowa

W sobotę 11 września wyruszyła 137 piesza pielgrzymka do Biechowa. Zdjęcia z sobotniej pielgrzymki można obejrzeć tutaj.

Młodzież na wakacjach

Ministranci i chórek wypoczywali w dniach 18-21 sierpnia br. w miejscowości Głębokie (Lubuskie). Zdjęcia z wakacji można obejrzeć tutaj. Natomiast więcej szczegółów o wyjeździe młodych dowiesz się klikając na poniższy napis CZYTAJ WIĘCEJ.

Imieniny Ks. Proboszcza

17 sierpnia przypada liturgiczne wspomnienie św. Jacka Odrowąża. Jest on patronem naszego Ks. Proboszcza. Z okazji swoich imienin nasz duszpasterz zaprosił parafian na Mszę św. wieczorną, a następnie na placek w domu parafialnym. Zdjęcia z tego miłego spotkania można obejrzeć tutaj.

Powitanie nowego Ks. Proboszcza

31 lipca 2010 r. nowym Proboszczem naszej Parafii został ks. dr Jacek Stępczak. Zdjęcia ze Mszy św. powitalnej nowego duszpasterza można obejrzeć tutaj.

Spotkanie Szkolnych Kół Caritas

„Miłość jest darem – dziel się Nią!” – pod takim hasłem 29 i 30 maja odbył się Zjazd Szkolnych Kół Caritas Archidiecezji Poznańskiej. W tych dniach do Poznania przyjechało prawie 400 członków Szkolnych Kół Caritas wraz z opiekunami. Zdjęcia z tego spotkania można obejrzeć tutaj.

Pielgrzymka do Lichenia

22 maja 2010 r. odbyła się parafialna pielgrzymka autokarem do Lichenia. Otrzymaliśmy kilka zdjęć z tej niezwykle miłej wyprawy. Kilka zdjęć z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.04
6,941,063 unikalnych wizyt