Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Słowo 24 III 2019 - Br. Robert Kozielski ofm conv.

HomilieSłowo na temat misji wygłoszone przez br. Roberta Kozielskiego ofm conv. w niedzielę 24 marca 2019 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 można odsłuchać tutaj.

Br. Robert Kozielski ofm conv. o misjach

W niedzielę 24 marca gościliśmy w naszej parafii br. Roberta Kozielskiego oraz naszego parafianina br. Kacpra Wiatra. Br. Robert mówił o działalności misyjnej braci franciszkanów. Po Mszach św. była możliwość wsparcia misji naszą ofiarą. Kilka zdjęć z rozmów przed kościołem oraz Mszy św. z udziałem dzieci o godz. 10.30 można zobaczyć tutaj.

Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, 23 marca przewodniczył Mszy św. i spotkał się z nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św. z okazji 20-lecia pełnienia ich posługi w archidiecezji poznańskiej. Msza św. oraz wykłady odbyły się w hali nr 7 Międzynarodowych Targów Poznańskich. W spotkaniu uczestniczyli m.in szafarze z naszego miasta. Kilka zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Pierwsza spowiedz dzieci

W sobotę 23 marca dzieci z klas III przystąpiły do pierwszej spowiedzi św. Kilka zdjęć ze spotkania po spowiedzi można zobaczyć tutaj.

Odpust parafialny

19 marca obchodziliśmy odpust parafialny ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej przez dziesięciu księży przewodniczył ks. kanonik Paweł Skrzypczak, dziekan dekanatu kościańskiego. Zdjęcia z tej uroczystości można zobaczyć tutaj.

Msza św. z udziałem dzieci

W niedzielę 17 marca homilię podczas Mszy św. z udziałem dzieci animował diakon Oleh. Kilka zdjęć z tej Eucharystii można zobaczyć tutaj.

Dzieło pomocy "Ad gentes"

W drugą niedzielę Wielkiego Postu obchodzony jest w Polsce dzień modlitw, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołami w całym kraju zbierane są ofiary na dzieło pomocy polskim misjonarzom "Ad gentes". Więcej na temat tego dzieła można przeczytać tutaj.

Abp Stanisław Gądecki na Wielki Post

Z okazji rozpoczętego Wielkiego postu abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański, wystosował do nas List Pastersi. Pełny tekst tego dokumentu można przeczytać tutaj.

6. rocznica wyboru Papieża Franciszka

13 marca 2013 r. kard. Jorge Mario Bergoglio został wybrany biskupem Rzymu.
Wygenerowano w sekund: 0.08
5,852,642 unikalnych wizyt