Czytania liturgiczne

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym.

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Niedziela palmowa

W niedzielę 14 kwietnia rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Msza św. o godz. 10.30 rozpoczęła się procesją z palmami. Kilka zdjęć z tej procesji i spotkania Józefinek po Mszy św. można zobaczyć tutaj.

Spotkanie po pierwszej spowiedzi św.

W sobotę 13 kwietnia 10 dzieci, które w Wielki Poniedziałek przystąpią do Wczesnej Komunii św., po raz pierwszy otrzymało łaskę przebaczenia grzechów w sakramencie pojednania i pokuty. Kilka zdjęć ze spotkania po spowiedzi można zobaczyć tutaj.

Caritas przygotowuje palmy

W piątek 12 kwietnia panie z Parafialnego Oddziału Caritas przygotowywały wiązanki palm na niedzielę palmową. Kilka zdjęć z tego roboczego spotkania można zobaczyć tutaj.

Ks. Paweł Pospieszny nowym naszym proboszczem

Od 1 lipca br. nowym proboszczem naszej parafii będzie ks. Paweł Pospieszny, który od 2010 r. jest proboszczem parafii pw. św. Karola Boromeusza w Kościanie. Święcenia kapłańskie ks. Pospieszny przyjął w 1996 r. w katedrze poznańskiej. Niech Pan Bóg błogosławi naszemu nowemu duszpasterzowi w jego posłudze na ziemi średzkiej! O parafii pw. św. Karola Boromeusza w Kościanie można więcej przeczytać na stronie www.boromeusz.koscian.pl (tutaj).

Homilia 7 IV 2019 - ks. J. Stępczak

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. prob. Jacka Stępczaka w niedzielę 7 kwietnia 2019 r. podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj.

Warsztaty plastyczne Józefinek

W czwartek 4 kwietnia miały miejsce warsztaty plastyczne dla śpiewających Józefinek. Kilka zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Ks. Proboszcz Jacek Stępczak

W czwartek 4 kwietnia ks. abp Stanisław Gądecki wręczył naszemu ks. proboszczowi Jackowi Stępczakowi nominację na proboszcza parafii pw. Nawrócenia św. Pawła na os. Piastowskim w Poznaniu. Zmiana nastąpi 1 lipca br. Dotychczasowy proboszcz parafii w Poznaniu ks. kanonik Tadeusz Magas odchodzi wówczas na emeryturę. Parafia Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu ma historię podobną do naszej: powstała w latach 80-tych XX w. i zbudowała kościół w latach 90-tych. Więcej o nowej parafii ks. Jacka można przeczytać na stronie www.szawel.pl (tutaj). Nowy proboszcz do Środy Wlkp. nie został jeszcze nominowany. Dziękujemy Panu Bogu za 9 lat proboszczowania misjonarza z Afryki i życzymy mu wielu łask Bożych na nowej placówce! Módlmy się o dobrego jego następcę!

Papieska intencja na kwiecień

Homilia 31 III 2019 - Diakon Oleh Stanislav

HomilieHomilię wygłoszoną przez diakona Olga Stanislava w niedzielę 31 marca 2019 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 można odsłuchać tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.10
5,992,971 unikalnych wizyt