Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Misyjni kolędnicy

13 stycznia 2018 r. będziemy gościć w naszej parafii kolędników misyjnych z całej Archidiecezji Poznańskiej. Więcej o tej uroczystości można przeczytać tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, 16.30-17.30
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. ZAPRASZAMY!

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Ministranci i Józefinki w Poznaniu na stadionie, w ASD i Katedrze

W sobotę 14 października ministranci oraz Józefinki pod opieką ks. Mateusza Gierlicha udali się do Poznania. Zwiedzili tam najpierw INEA Stadion gdzie gra drużyna Lecha Poznań, a następnie udali się do Arcybiskupiego Seminarium Duchownego i katedry. Kilka zdjęć z tej wyprawy można zobaczyć tutaj.

Komunikat z zebrania biskupów w Polsce

Zaangażowanie duszpasterzy i licznych środowisk młodzieżowych w życie Kościoła budzi nadzieję – piszą biskupi w komunikacie z 377. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski. Oprócz formacji młodzieży tematami obrad była m.in. działalność Caritas Polska, kwestia migrantów i uchodźców, w tym emigrantów z Ukrainy oraz rola kultury w ewangelizacji. Pełny tekst komunikantu i więcej informacji o spotkaniu biskupów można przeczytać tutaj.

Homilia - 8 października 2017 r.

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. Mateusza Gierlicha w niedzielę 8 października 2017 r. podczas Mszy św. o godz. 7.30 można odsłuchać tutaj.

Różaniec do granic

W sobotę 7 października, wspomnienie NMP Różańcowej, w ponad trzystu kościołach stacyjnych na terenie 22 diecezji na obrzeżach Polski ma miejsce modlitwa różańcowa o pokój dla Polski i całego świata. Więcej na temat tej inicjatywy można przeczytać na stronie rozaniecdogranic.pl (kliknij tutaj).

Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich

W niedzielę 1 października podczas Mszy św. o godz. 15.00 małżonkowie, którzy w tym roku obchodzą swoją rocznicę ślubu ponawiali przyrzeczenia małżeńskie. Kilka zdjęć z tej uroczystości można zobaczyć tutaj

Homilia - 1 października 2017 r.

HomilieHomilię wygłoszoną przez o. Józefa Klimurczyka, dominikanina prowadzącego nasze jesienne rekolekcje, w niedzielę 1 października 2017 r. podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj.

Poświęcenie różańców

W niedzielę 1 października o. Józef Klimurczyk, dominikanin prowadzący rekolekcje parafialne, poświęcił różańce dzieciom klas III. Kilka zdjęć z tej uroczystości można zobaczyć tutaj.

Homilia - 24 września 2017 r.

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. prob. Jacka Stępczaka w niedzielę 24 września 2017 r. podczas Mszy św. o godz. 12.00 można odsłuchać tutaj.

Zmarła mama ks. Proboszcza

W sobotę 23 września 2017 r. zmarła śp. Halina Stępczak, mama naszego ks. Proboszcza. Przeżyła 84 lata. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele farnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kościanie w środę 27 września o godz. 11.00. Po Mszy św. pogrzeb odbędzie się na cmentarzu parafialnym w Kościanie przy ul. Ks. Piotra Bączkowskiego 6. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci na wieki!
Zwięzły życiorys zmarłej można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,126,097 unikalnych wizyt