Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, (poza okresem kolędowym 16.30-17.30)
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. ZAPRASZAMY!

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Droga Krzyżowa

30 marca rano wyruszyła sprzed kolegiaty do naszego kościoła Droga Krzyżowa ulicami miasta. Kilka zdjęć z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.

Wielki Czwartek

29 marca rozpoczęliśmy obchód świętego Triduum Paschalnego. Zdjęcia z Liturgii Ostatniej Wieczerzy z obrzędem umywania nóg można zobaczyć tutaj.

Triduum Paschalne

Liturgia Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umywania nóg w Wielki Czwartek wieczorem rozpoczyna obchód świętego Triduum Paschalnego. Jest ono największym świętem naszej wiary - celebrujemy mękę i śmierć, spoczywanie w grobie oraz zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.
W naszym kościele liturgia w Wielki Czwartek i Wielki Piątek o godz. 18.00, Wigilia Paschalna w noc zmartwychwstania o godz. 21.00. Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tych najważniejszych celebracjach roku!

Pustynia cz. 6

Niedziela palmowa

W niedzielę palmową Mszę św. o godz. 10.30 rozpoczęliśmy procesją sprzed kaplicy św. Józefa. W trakcie Eucharystii trzech chłopców zostało przyjętych do grona ministrantów naszej parafii. Kilka zdjęć z tej uroczystości można zobaczyć tutaj.

Odpust św. Józefa

W poniedziałek 19 marca obchodziliśmy odpust ku czci św. Józefa. Mszy św. koncelebrowanej przez dwunastu księży przewodniczył ks. Jan Pieczonka z Zaniemyśla. Piękne zdjęcia ze Mszy św. i procesji można zobaczyć tutaj.

Homilia - 18 marca 2018 r.

HomilieHomilię wygłoszoną przez ks. prob. Jacka Stępczaka w niedzielę 18 marca 2018 r. podczas Mszy św. o godz. 9.00 można odsłuchać tutaj.

Pustynia cz. 5

Spotkanie dzieci po pierwszej spowiedzi św.

W sobotę 17 marca dzieci z klas III Szkoły Podstawowej (w dwóch grupach) przystąpiły po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania. Po spowiedzi dzieci świętowały radość z pojednania na radosnej uczcie. Kilka zdjęć ze spotkania przy placku można zobaczyć tutaj.
Wygenerowano w sekund: 0.03
5,221,925 unikalnych wizyt