Bierzmowanie osób niepełnosprawnych w Katedrze
Dodane przez Administrator dnia Maj 12 2011 18:05:16
W środę 11 maja 2011 r. miało miejsce w Katedrze Poznańskiej bierzmowanie osób niepełnosprawnych. W tej wzruszającej celebracji uczestniczyła również grupa naszej młodzieży z ks. Wik. Przemysławem Koniecznym. Kilka zdjęć z tej uroczystości można obejrzeć tutaj.
Aby przeczytać więcej na temat tej uroczystości kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej".
Treść rozszerzona
11 maja 2011 r. w Poznańskiej Katedrze odbyło się bierzmowanie osób niepełnosprawnych udzielone przez Ks. Biskupa Marka Jędraszewskiego. W tej uroczystości uczestniczył również nasz Wikariusz ks. Przemysław Konieczny. To dzięki Ks. Przemkowi i Grupie 1 Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę dzieci otrzymały piękne krzyżyki, które podczas bierzmowania zostały im powieszone na szyi.
Bierzmowanie osób niepełnosprawnych jest czymś niezwykłym. Dzieci sprawiają, że bierzmowanie staje się dla nich czymś bardzo ważnym. Czują się one wyjątkowe, że mogą przyjąć sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Wkładają w tę Eucharystię całe swoje serce, aby ten wyjątkowy dla nich dzień był zapamiętany do końca życia.
Takie bierzmowanie różni się od bierzmowania z osobami sprawnymi fizycznie i umysłowo. Dzisiejsza młodzież różnie podchodzi do Bierzmowania. Niepełnosprawni podczas bierzmowania śpiewają, modlą się, jak tylko potrafią udzielają się podczas tej uroczystej Mszy św. A młodzież sprawną trzeba prosić o śpiewanie!
Ktoś mógłby pomyśleć, że osoby niepełnosprawne umysłowo nie wiedzą co się dzieje i co za sakrament przyjmują. Otóż nie! Dzieci niepełnosprawne rozumieją to często lepiej niż my, zdrowi ludzie!
One doskonale wiedzą co się dzieje. Ich serca są pełne miłości i radości. Krzyżyki, które otrzymały podczas Bierzmowania, nosiły do końca dnia. One z tym krzyżykiem czuły się jeszcze bliżej Boga, całowały krzyż i przytulały. A to jest prawdziwy znak dojrzałości chrześcijańskiej.
Uważam, że osoby niepełnosprawne przyjmują sakrament bierzmowania o wiele dojrzalej od wielu ludzi pełnosprawnych.
Parafianka K.