Na spotkaniu europejskiej młodzieży w Dusseldorfie
Dodane przez Administrator dnia Maj 31 2011 23:13:10
28 i 29 maja ks. Proboszcz wraz z kilkoma Parafianami uczestniczył w spotkaniu młodzieży europejskiej w Dusseldorfie w Niemczech. Refleksje jednego z uczestników tego spotkania można przeczytać klikając na poniższy napis "Czytaj więcej".
Zdjęcia z tego wyjazdu można obejrzeć tutaj.
Treść rozszerzona
27 maja br. miałem możliwość wyjazdu wraz z ks. Proboszczem Jackiem Stępczakiem i poznańskimi wspólnotami neokatechumenalnymi na ewangelizację do Niemiec. Nasz wyjazd wpisywał się w przygotowania przed Światowym Dniem Młodzieży, które odbędzie się w sierpniu w Madrycie.
W pierwszym etapie podróży dotarliśmy do Bonn, gdzie powitano nas pysznym śniadankiem. Potem udaliśmy się do Holandii do uroczego miasteczka Maastricht (w tym mieście w 1992 r. podpisano traktat dotyczący Unii Europejskiej). Zobaczyliśmy piękną Bazylikę, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. prowadzonej przez miejscowego biskupa w j. niemieckim. Po Mszy św. wyruszyliśmy na ulice, na których przez całe popołudnie głosiliśmy dobrą nowinę.
Po kilku godzinach niewyobrażalnych doznań powróciliśmy do Bonn. Nazajutrz w niedzielę udaliśmy się pieszo na śniadanie, dzięki czemu mogliśmy zobaczyć w całej okazałości byłą stolicę Niemiec. Po Mszy św. w kościele Serca Jezusowego, której przewodniczył nasz ks. Proboszcz, udaliśmy się wszyscy do Düsseldorfu, gdzie na stadionie odbyło się spotkanie z inicjatorami Drogi Neokatechumenalnej: Kiko, Carmen i ojcem Mario. Niezapomnianemu nabożeństwu przewodniczył kard. Joachim Meissner z pobliskiej Kolonii. Po wysłuchaniu symfonii skomponowanej przez Kiko oraz pięknym słowie ks. Kardynała miało miejsce błogosławieństwo nad powołanymi do życia konsekrowanego chłopakami i dziewczętami.
Na stadionie było ok. 30 tys. młodych ludzi z całej Europy (10 tys. Włochów, 10 tys. Hiszpanów, 5 tys. Polaków, 5 tys. z pozostałych części Europy).
Atmosfera spotkania była niesamowita, warto było pojechać i przeżyć te niezapomniane chwile.
Roman Deiksler