Ogłoszenia duszpasterskie - 23 VI 2019
Dodane przez Administrator dnia Czerwiec 22 2019 09:47:54
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 VI 2019 – Niedziela XII Zwykła

Aby przeczytać ogłoszenia kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej"

Treść rozszerzona
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23 VI 2019 – Niedziela XII Zwykła


• Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 wyruszy procesja eucharystyczna po naszej parafii. Poprowadzi ją ks. neoprezbiter Oleh Stanislav, który na zakończenie udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie dziękujemy za przygotowanie i przyozdobienie ołtarzy na dzisiejszą procesję. Msze św. w intencji mieszkańców będą odprawione o godz. 9.00 od poniedziałku do czwartku:
- w poniedziałek - za mieszkańców ul. Kościuszki, Sportowa 9, Okrzei i Zakole pomagających przy 1 ołtarzu,
- we wtorek - za mieszkańców ul. Rejtana 3 i 5 pomagających przy 2 ołtarzu,
- w środę - za mieszkańców ul. Głowackiego pomagających przy 3 ołtarzu,
- w czwartek - za mieszkańców ul. Hallera pomagających przy 4 ołtarzu
• W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
- w poniedziałek – Narodzenie św. Jana Chrzciciela,
- we wtorek – NMP Świętogórskiej z Gostynia,
- w piątek – Najświętszego Serca Pana Jezusa,
- w sobotę – świętych apostołów Piotra i Pawła.
• Trwają Misje Święte w naszej parafii. Dziękujemy o. Wojciechowi Pawlickiemu za dotychczasowe słowo i zapraszamy wszystkich w poniedziałek, wtorek i środę na Msze św. o godz. 9.00 i 18.30. Z racji oktawy Bożego Ciała po tych Eucharystiach odbywa się procesja wokół kościoła. W środę na zakończenie Mszy wieczornej nie będzie procesji eucharystycznej tylko udamy się wspólnie pod krzyż misyjny przed kaplicą św. Józefa, by tam zakończyć Misje Święte. Ostatnia procesja wokół kościoła będzie w środę po Mszy św. o godz. 9.00. Codziennie do środy włącznie zapraszamy również na Apel Jasnogórski – dziś (w niedzielę) o godz. 20.00, a w pozostałe dni o godz. 21.00.
• W tym tygodniu Msze św. poranne będą codziennie o godz. 9.00.
• W piątek odpust w parafii pw. NSJ oraz w kaplicy Średzkiego Szpitala Serca Jezusowego. Z tej racji w naszym kościele Msze św. tylko o godz. 9.00 i 16.30.
• Za tydzień podczas Mszy św. o godz. 12.00 ks. prob. Jacek Stępczak pożegna się z naszą parafią. Od 1 lipca obejmie parafię pw. Nawrócenia św. Pawła w Poznaniu. Uroczyste powitanie nowego Proboszcza ks. Pawła Pospiesznego nastąpi w niedzielę 7 lipca podczas Mszy św. o godz. 12.00.
• Pod chórem wyłożony jest "List do rodziców adopcyjnych", który ks. Proboszcz napisał do osób, które pomagają sierotom w Zambii. Kto go nie otrzymał albo pragnie podjąć adopcję na odległość jednego dziecka w Zambii może zabrać ten "List" - podaje on nowy numer konta, na który będzie można wpłacać swoją pomoc. Bóg zapłać za wszelkie ofiary!
• Parafialny Oddział Caritas będzie czynny w piątek w godz. 16-18. w lipcu Caritas będzie nieczynny. Wychodząc z kościoła można nabywać dekoracje przed Nawiedzenie Matki Bożej. Zostało już niewiele dekoracji.