Ogłoszenia duszpasterskie - 14 VII 2019
Dodane przez Administrator dnia Lipiec 13 2019 10:00:00
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 VII 2019 – Niedziela XV Zwykła

Aby przeczytać ogłoszenia kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej"

Treść rozszerzona
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 VII 2019 – Niedziela XV Zwykła• Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za tak liczną obecność i modlitwę w czasie Nawiedzenia Matki Bożej. Szczególne podziękowania dla osób bezpośrednio zaangażowanych w przygotowania do Nawiedzenia, udział w powitaniu, procesji i liturgii Mszy św. Niech Matka Boża nam wszystkim hojnie błogosławi!
• Zachęcamy do wpisywania się do Księgi Zawierzenia Matce Bożej naszej Parafii. Księga jest wyłożona obok chrzcielnicy.
• Ksiądz wikariusz Mateusz Gierlich dziś w czasie Mszy św. o 12:00 żegna się z naszą wspólnotą. Dziękujemy księdzu Mateuszowi za dwa lata gorliwego posługiwania wśród nas i życzymy w nowej parafii mocy Bożego Ducha do działania na większą chwałę Bożą i dla dobra dusz!
• W lipcu i sierpniu Msze św. w tygodniu odprawiane są w naszym kościele naprzemiennie rano i wieczorem: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 7.00; we wtorek, czwartek i sobotę o godz. 18.30.
• Biuro Parafialne w miesiącu lipcu i sierpniu czynne tylko po Mszach św.
• Rodzina Radia Maryja przy Kolegiacie zaprasza w środę 17 lipca na godz. 16:30 na różaniec, po nim Msza św. i spotkanie na salkach.
• Za tydzień w związku z przypadającym wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy św. będzie możliwe poświęcenie samochodów i wszystkich innych pojazdów. Prosimy jak co roku, aby po zakończonej Mszy św. wjeżdżać ul. Sportową między probostwem a Kościołem wyjeżdżając ul. Olimpijską. Ofiary zebrane podczas święcenia wszystkich pojazdów jak co roku przekazane będą na pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy. Włączmy się w akcję MIVA Polska: „1 grosz za 1 kilometr” bezpiecznej jazdy przez cały rok.
• Dziś II Niedziela miesiąca, taca przeznaczona jest na dalsze prace remontowe w naszej świątyni, konkretnie na zakup kolejnych 5 witraży, aby nasza świątynia była jeszcze piękniejsza. Niech dobry Bóg błogosławi wszystkim naszym Dobrodziejom! Bóg zapłać!
• W minionym tygodniu zmarł śp. Janusz Strasz z ul. Głowackiego 19B. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie!