Ogłoszenia duszpasterskie - 12 I 2020 Chrzest Pański
Dodane przez Administrator dnia Styczeń 12 2020 11:00:00
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 I 2020 – Chrzest Pański

Aby przeczytać ogłoszenia kliknij na poniższy napis "Czytaj więcej"

Treść rozszerzona
• Dziś Niedziela Chrztu Pańskiego. Kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy Bożej Miłości za dar życia i łaskę Chrztu Świętego, za naszych kochanych rodziców i chrzestnych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych chrześniakach.
• W sobotę 11.01. nasze „Józefinki” były na Archidiecezjalnym Zjeździe Kolędników Misyjnych w Obrze. Tam złożyły zebrane w czasie tegorocznego kolędowania ofiary w wysokości 611 zł. na dzieci z Amazonii. Dziękujemy za otwarte drzwi mieszkań i otwarte serca! Bóg zapłać!
• Plan kolędy. Od poniedziałku 13 do 25 stycznia będzie nam pomagał w kolędzie ks. Maksym Padlewski misjonarz z Ukrainy. W związku z tym, w tych dniach są wolne intencje Mszy św. rano o godz. 7.00.
• W piątek o godz. 18.00 Różaniec z rocznymi wymieniankami oraz Msza św. o godz. 18.30 za zmarłych z rocznych wymienianek.
• W sobotę 18.01. na Mszy św. o godz. 18.30 gościć będziemy Kwintet Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych „Grandioso” z Poznania. Po Mszy św. zapraszamy na koncert kolęd.
• Biuro parafialne w okresie kolędowym czynne tylko przed południem od 9.00 do 10.00 w środę, czwartek i piątek.
W okresie kolędowym okazja do spowiedzi św. tylko przed ranną mszą św. W każdy piątek w Kolegiacie spowiedź św. od 7.00 do 18.00.
W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
• Polecamy nasz parafialny kalendarz ze zdjęciami z Nawiedzenia M.B. w znaku ikony jasnogórskiej. Ofiara 20 zł jest cegiełką na kolejne 5 witraży do naszego kościoła.
• Dziękujemy za wspólną modlitwę oraz ofiary składane na kolejne witraże w kościele. W minionym tygodniu zapłaciliśmy 22.140 zł zaliczki na te prace. Za tydzień w trzecią niedzielę miesiąca zbiórka ofiar na ten cel. Dziękujemy również za ofiary na prace remontowe. Niech św. Józef wspomaga naszych Parafian i Dobrodziejów! Bóg zapłać!
• Koło Radia Maryja zaprasza członków i sympatyków na opłatek we wtorek 14.01.2020 o godz. 15.00 do salki przy Kolegiacie.
Zostały ostatnie wolne miejsca na jednodniową wycieczkę i pielgrzymkę do Tulec, Spławia i Poznania. Zapisy w biurze parafialnym i w zakrystii.
• Zmarła + Janina Tyksińska z Os. Jagiellońskiego 35. Pogrzeb w poniedziałek o 11.00 na średzkim cmentarzu. Wieczny odpoczynek racz je dać Panie!
• Dziękujemy ojcom za codzienną modlitwę 10-tką różańca w intencji swoich dzieci. Zapraszamy kolejnych ojców do modlitwy za swoje dzieci. Zgłoszenia pod adresem e-mail: modlitwa.ojcow@int.pl lub przez stronę internetową. Od stycznia zapraszamy również wszystkie Matki do modlitwy różańcowej za swoje dzieci. Więcej informacji można znaleźć tutaj