Czytania liturgiczne

Czytania mszalne na każdy dzień znajdziesz tutaj.
Natomiast krótkie filmy na temat niedzielnych Ewangelii można obejrzeć tutaj.

Misyjni kolędnicy

13 stycznia 2018 r. będziemy gościć w naszej parafii kolędników misyjnych z całej Archidiecezji Poznańskiej. Więcej o tej uroczystości można przeczytać tutaj.

Nawigacja

Przekaż darowiznę

Darowiznę dla parafii można przesłać elektronicznie:
Serdecznie dziękujemy!

Parafialne konto

Parafia posiada konto nr 61 9085 0002 0000 0016 0179 0001 w Banku Spółdzielczym w Środzie Wlkp.
Można na nie wpłacać darowizny na rzecz kultu religijnego, np. na remont kościoła.

Nasz adres

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Józefa
Os. Jagiellońskie 47
63-000 Środa Wlkp.
E-mail:
parafia@jozef-sroda.pl
Tel. 61 285 58 64

Aktualni internauci

Biuro Parafialne

Biuro Parafialne czynne:
środy: 9-10, 16.30-17.30
i po Mszy wieczornej;
czwartki i piątki: 9-10
W lipcu i sierpniu:
pn, śr, pt - 7.30
wt i cz - 19.00

Intencje Papieskie

Papież co miesiąc proponuje wiernym konkretną intencję do modlitwy. Intencję na aktualny miesiąc możemy przeczytać tutaj.

Klub Książki

Klub Książki działający w naszej parafii zaprasza w środy w godz. 16.30-17.30. Klub mieści się na I piętrze w domu katechetycznym. ZAPRASZAMY!

Telewizja Lumen

Prognoza pogody

Linki

Galeria fotograficzna

17 grudnia - Konkurs plastyczny "Moje wymarzone święta Bożego Narodzenia"
6-8 grudnia - Rekolekcje dzieci z SP Nr 3
5 grudnia - Roraty
3 grudnia - Koncert "Rozraduj się"
11-12 listopada - Parafialna pielgrzymka do Zduńskiej Woli i Częstochowy
31 października - Balik świętych
22 października - Niedziela misyjna
16 października - Odwiedziny u ks. Andrzeja Marciniaka z okazji jego kolejnej rocznicy urodzin
14 października - Ministranci i Józefinki na INEA stadionie, w ASD i katedrze
1 października - Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
1 października - Poświęcenie różańców dzieciom klas III
17 września - Bp Alick Banda z Zambii
12 września - Dzień Chorych w Biechowie
9 września - Piesza pielgrzymka do Biechowa
4 września - Początek roku szkolnego SP 3
3 września - Poświęcenie tornistrów dzieciom klas "0" i "I"
24 sierpnia - Pożegnanie ks. Marcina Cabaja
20 sierpnia - Dożynki Archidiecezjalno-Samorządowe w Sielinku k/Opalenicy
19 sierpnia - W Rogalinie i Kiekrzu
17 sierpnia - Imieniny ks. Proboszcza
14 sierpnia - Kwiaty i zioła przygotowane przez Caritas
2 lipca - Salezjańska Wspólnota Ewangelizacyjna "Pustynia Miast"
30 czerwca - W Ratyzbonie
29 czerwca - W Salzburgu i okolicach
28 czerwca - W Linderhof i Insbruku
27 czerwca - Zwiedzając zamki i kościoły Bawarii
27 czerwca - Msza św. polowa w Bawarii
26 czerwca - Pielgrzymi w Altotting i Monachium
25 czerwca - Nowi ministranci
25 czerwca - Pielgrzymka parafialna w Norymberdze
24 czerwca - Pielgrzymka parafialna w Dreźnie
18 czerwca - Procesja eucharystyczna po os. Jagiellońskim
18 czerwca - Pielgrzymka mężczyzn do Tulec
16 czerwca - Turniej ministrantów w piłkę nożną
15 czerwca - Procesja Bożego Ciała
31 maja - Dzieci pierwszokomunijne w Gostyniu
28 maja - Adrian nowym ministrantem
27 maja - Piesza pielgrzymka do Mądrych - fot. H.Szczepaniak
27 maja - Piesza pielgrzymka do Mądrych
7 maja - I Komunia św. dzieci z klas III
7 maja - I Komunia św. - Msze św. o godz. 10.30 i 12.00
23 kwietnia - Marsz dla życia
20 kwietnia - Bierzmowanie przez ks. bpa Radosława Zmitrowicza
17 kwietnia - Wczesna Komunia św. dzieci 6-7 letnich
15 kwietnia - Wigilia Paschalna
15 kwietnia - Święcenie potraw wielkanocnych
14 kwietnia - Liturgia Męki Pańskiej w Wielki Piątek
14 kwietnia - Poranna Droga Krzyżowa w Wielki Piątek
13 kwietnia - Wielki Czwartek
10 kwietnia - Świąteczne paczki rozdzielane przez Caritas
9 kwietnia - Caritas przygotowuje palmy
5 kwietnia - "Arma Christi - narzędzia męki Pańskiej w malarstwie" prelekcja Magdaleny Malinowskiej
2 kwietnia - Koncert organowy w wykonaniu Mikołaja Stępczaka
31 marca - Droga Krzyżowa
26 marca - Diakon Izaak ze Zgromadzenia Ducha Świętego pochodzący z Ghany
24 i 25 marca - Zbiórka darów w "Biedronce" przez Szkolne Koło Caritas ze SP Nr 3
20 marca - Odpust parafialny
18 marca - Radosne spotkanie po pierwszej spowiedzi św. dzieci klas III
13 marca - Spotkanie rekolekcjonisty o. Dariusza Świdy z Żywym Różańcem i Odnową w Duchu Świętym
28 lutego - Młodzież z Gimnazjum przygotowuje "Woreczki ryżu"
27 lutego - Parafialna Rada Duszpasterska
22 lutego - Nowe organy w kościele
22 stycznia - Kwintet "Grandioso" z Poznania
14 stycznia - "Józefinki" na spotkaniu misyjnych kolędników w Śremie
8 stycznia - Misyjni kolędnicy u rodzin
8 stycznia - Rozesłanie kolędników misyjnych
7 stycznia - Spotkanie po pielgrzymce do Krakowa i na Słowację
6 stycznia - Orszak Trzech Króli
6 stycznia - Poświęcenie książeczek dzieciom z klas III
5 stycznia - Koncert kolęd w wykonaniu Grupy Rodzinnej Pajszczyk i Sysak oraz "Józefinek"
1 stycznia - Spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, szafarzy, katechetek oraz osób pomagających w naszej parafii
2017

25 grudnia - Pasterka
23 grudnia - Ostatnie Roraty w Adwencie 2016
20 grudnia - Paczki dla dzieci i "charytatywne tytki" dla uboższych
18 grudnia - Adwentowe spotkanie ministrantów i ich rodziców
18 grudnia - Harcerze przynoszą ogień z Betlejem
11 grudnia - Adwentowe spotkanie "Józefinek"
8 grudnia - Poświęcenie medalików dzieciom klas III
4 grudnia - Nowy ministrant
30 listopada - Zakończenie rekolekcji dzieci ze SP Nr 3
29 listopada - Roraty
28-30 listopada - Rekolekcje dzieci ze SP Nr 3
19-20 listopada - Parafialna pielgrzymka na Jasną Górę
31 października - "Poznaj świętego po atrybucie jego" - prelekcja Magdaleny Malinowskiej
31 października - Balik świętych - fot. Adam Brambor
31 października - Balik świętych
17 października - Spotkanie z okazji rocznicy urodzin ks. prob. Andrzeja Marciniaka
5 października - koncert zespołu "Worship Freaks" z Poznania
4 października - Adoracja krzyża podczas rekolekcji
2 października - Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich
26 września - Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
10 września - Józefinki i ministranci na Lednicy
10 września - Piesza pielgrzymka do Biechowa
4 września - Nowy ministrant i poświęcenie tornistrów
27 sierpnia - U Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach
25 i 26 sierpnia - Na Słowacji
23 i 24 sierpnia - Parafialna pielgrzymka w Łagiewnikach, Niegowici, Ludźmierzu i Zakopanem
22 sierpnia - Zwiedzamy Kraków
20 i 21 sierpnia - Parafialna pielgrzymka w Tyńcu i Krakowie
17 sierpnia - Imieniny ks. Proboszcza
4 sierpnia - Zambijczycy na Mszy św. w naszym kościele
4 sierpnia - Zambijczycy u Burmistrza, w Koszutach i Młodzikowie
3 sierpnia - Zambijczycy na Eucharystii z Neokatechumenatem
31 lipca - Ks. Proboszcz na Eucharystii z Papieżem Franciszkiem na Campus Misericordiae w Krakowie
27-28 lipca - Młodzież z Ukrainy w Środzie Wlkp.
26-27 lipca - Młodzież z Chile w Środzie Wlkp.
24 lipca - Spotkanie z ks. Israelem z Zambii
20 lipca - Msza św. z grupą młodzieży z Ukrainy
19 lipca - Msza św. w języku malgaskim
17 lipca - Grupa pielgrzymów z Madagaskaru na Mszy św. o godz. 10.30 - fot. P. Szymkowiak
17 lipca - Grupa pielgrzymów z Madagaskaru na Mszy św. o godz. 10.30
16 i 17 lipca - O. Wiesław Nazaruk, oblat Maryi Niepokalanej
10 lipca - Prymicje ks. Gabriela Sucharskiego
4 lipca - Ministranci i Józefinki w Pniewach i Kiekrzu
3 lipca - Ks. Proboszcz na Mszy św w Lyansha
1 lipca - Ks. Proboszcz uczy kleryków w Zambii
28 czerwca - Ks. Proboszcz w Zambii - Obiad z sierotami "Dzieci Betlejem"
25 i 26 czerwca - Ks. Proboszcz w katedrze w Ndoli i w parafii w Chililabombwe
24 czerwca - Ks. Proboszcz w Zambii - spotkanie z sierotami "Dzieci Betlejem"
22 czerwca - Ks. Proboszcz w Zambii
11 czerwca - Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w katedrze poznańskiej
29 maja - Procesja eucharystyczna po parafii
25 maja - Dzieci pierwszokomunijne w Matki Bożej w Wieleniu
22 maja - Koncert pieśni maryjnych w wykonaniu "Józefinek" oraz rodzin Pajszczyk i Sysak
21 maja - Piesza pielgrzymka do Mądrych - fot. H.Szczepaniak
21 maja - Piesza pielgrzymka do Mądrych
8 maja - Msza św. z udziałem dzieci
1 maja - Pierwsza Komunia Św. dzieci klas III
24 kwietnia - Ewangelizacja przed kościołem
24 kwietnia - Przyjęcie trzech nowych ministrantów
16 kwietnia - 1050 lecie chrztu Polski na stadionie w Poznaniu
3 kwietnia - Ewangelizacja na placu przed kościołem
2 kwietnia - Poświęcenie obrazu Jezusa Miłosiernego
1 i 3 kwietnia - Misterium Zmartwychwstania
26 marca - Wigilia Paschalna
26 marca - Poświęcenie pokarmów wielkanocnych
26 marca - Adoracja przy Grobie Pańskim i poświęcenie pokarmów wielkanocnych
25 marca - Wielki Piątek
25 marca - Droga Krzyżowa
24 marca - Wielki Czwartek
20 marca - Niedziela palmowa
19 marca - Odpust ku czci św. Józefa
12 marca - Pogrzeb śp. ks. Infułata Aleksandra Raweckiego
12 marca - II miejsce naszych lektorów w Archidiecezjalnym Turnieju w Piłkę Nożną
12 marca - Spotkanie po pierwszej spowiedzi św.
9 marca - Bierzmowanie udzielone przez bpa Grzegorza Balcerka
6 marca - Ks. Rusłan Karmalita z Ukrainy
5-6 marca - Szkolne Koło Caritas przy SP Nr 3 zbiera dary w "Biedronce"
14 lutego - Msza św. z udziałem dzieci
16 stycznia - Spotkanie misyjnych kolędników w Śremie
6 stycznia - Orszak Trzech Króli
3 stycznia - Misyjni kolędnicy
2 stycznia - Spotkanie kolędowe Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym
1 stycznia - Sztuczne ognie nad Środą Wlkp.
2016

27 grudnia - Kolędowe spotkanie Parafialnych Rad Duszpasterskiej i ekonomicznej, osób pomagających przy parafii, szafarzy i katechetów
27 grudnia - Koncert kolęd w wykonaniu chórku "Józefinki"
26 grudnia - Koncert kolęd w wykonaniu zespołu "Grandioso" z Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Powietrznych z Poznania
25 grudnia - Żłóbek na Boże Narodzenie 2015
20 grudnia - Adwentowe spotkanie chłopców ze służby liturgicznej i ich rodziców
18 grudnia - Roraty
13 grudnia - Adwentowe spotkanie "Józefinek" i ich rodziców
8 grudnia - Poświęcenie medalików dzieciom klas III
6 grudnia - Pożegnanie obrazu św. Józefa - fot. A.Brambor
5 grudnia - Peregrynacja obrazu św. Józefa z sanktuarium św. Józefa ojców karmelitów w Poznaniu
2 grudnia - Jacek Pulikowski na spotkaniu z ojcami
1 grudnia - Roraty
24 XI - 2 XII - Rekolekcje dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3
24 listopada - 15-lecie Parafialnego Zespołu Caritas
10-11 listopada - Parafialna pielgrzymka do Kalisza i na Jasną Górę (fot. K.Hypka)
10-11 listopada - Parafialna pielgrzymka do Kalisza i na Jasną Górę
7 listopada - Wprowadzenie relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej do naszego kościoła (fot. A.Brambor)
7 listopada - Wprowadzenie relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej do naszego kościoła
31 października - Balik świętych (cz.2)
31 października - Balik świętych
18 października - Koncert "Józefinek"
17 października - "Józefinki" i ministranci w Gostyniu - fot. A.Brambor
17 października - "Józefinki" i ministranci w Gostyniu
16 października - Kolejne urodziny ks. Andrzeja Marciniaka
14 października - Uroczystość przekazania relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej do Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie oraz dla naszej parafii
11 października - Nowy ministrant Krzysiu
4 października - Msza św. z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich
26 września - Spotkanie po wakacyjnej pielgrzymce do Francji
15 września - Pielgrzymka chorych do Biechowa
12 września - piesza Pielgrzymka do Biechowa
7 września - Projekt i stan realizacji nowych konfesjonałów
6 września - Poświęcenie przyborów szkolnych
11-18 sierpnia - Młodzież z ks. Marcinem w Beskidzie Sądeckim
17 sierpnia - Imieniny ks. Proboszcza
14 sierpnia - Parafialna Caritas przygotowuje wiązanki zbóż, ziół i kwiatów
26 lipca - Święcenie pojazdów
19 lipca - Strasburg
18 lipca - Nevers i Alzacja
17 lipca - Ars i Paray-Le-Monial
16 lipca - La Salette
15 lipca - Carcassonne i Avignon
14 lipca - We francuskich Pirenejach
13 lipca - Procesja eucharystyczna z chorymi
13 lipca - Chodząc po śladach św. Bernadety w Lourdes
12 lipca - Procesja różańcowa w Lourdes
12 lipca - U św. Marcina w Tours
11 lipca - Wieczorny spacer po Angers
11 lipca - W Mont Saint Michel
10 lipca - Parafialna pielgrzymka w Paryżu, Rouen i Lisieux
9 lipca - Parafialna pielgrzymka w Paryżu i Wersalu
8 lipca - Parafialna pielgrzymka w Banneux i Paryżu
7 lipca - Parafialna pielgrzymka w Kolonii
5 lipca - Nowy ministrant Szymek
29 VI - 3 VII - Ministranci na wakacjach w Pieniężnie na Warmii
28 czerwca - Przyjęcie dwóch nowych ministrantów
25 czerwca - Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego przez dzieci ze SP 3
16 czerwca - Bierzmowanie młodzieży klas III Gimnazjum
15 czerwca - "Józefinki" na spotkaniu przy ognisku
14 czerwca - Relikwie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej
7 czerwca - Procesja eucharystyczna po osiedlu Jagiellońskim
4 czerwca - Boże Ciało w Spycimierzu
30 maja - Piesza pielgrzymka do Mądrych (cz. 2)
30 maja - Piesza pielgrzymka do Mądrych
27 maja - Wyjazd dzieci do Wielenia (fot. A. Woźniak)
27 maja - Wyjazd dzieci do Wielenia
24 maja - Prymicje ks. Piotra Michalaka
16 maja - Wyjazd do Rydzyny
16 maja - Wyjazd do Osiecznej
10 maja - Rocznica I-ej Komunii Św.
3 maja - Uroczystość I-ej Komunii Św.
19 kwietnia - O. Piotr osowski OMI podczas Mszy św. z dziećmi
6 kwietnia - Wczesna Komunia Św.
4 kwietnia - Wigilia Paschalna
4 kwietnia - Święcenie pokarmów o godz.11
4 kwietnia - Święcenie pokarmów o godz.10
3 kwietnia - Liturgia Wielkiego Piątku
3 kwietnia - Droga Krzyżowa ulicami miasta (fot. A.Brambor)
2 kwietnia - Liturgia Ostatniej Wieczerzy z obrzędem umywania nóg (fot. A.Brambor)
2 kwietnia - Liturgia Ostatniej Wieczerzy z obrzędem umywania nóg
29 marca - Niedziela Palmowa
28 marca - I miejsce lektorów w Dekanalnym Turnieju Piłki Nożnej Halowej
28 marca - Spotkanie po pierwszej spowiedzi św.
27 marca - Misterium Męki Pańskiej - fot. Adam Brambor
27 marca - Misterium Męki Pańskiej
22 marca - Bp Damian Bryl przewodniczy Eucharystii przed II Średzkim Marszem dla Życia
19 marca - Odpust ku czci św. Józefa - fot. A.Brambor
19 marca - Odpust ku czci św. Józefa
15 marca - Przyjęcie 4 nowych ministrantów
2 lutego - Poświęcenie świec dzieciom pierwszokomunijnym
18 stycznia - Jasełka w wykonaniu uczniów SP Nr 3
18 stycznia - Siostry zakonne na Mszy św. o godz. 10.30 mówią o powołaniu do życia konsekrowanego
11 stycznia - Koncert kolęd w wykonaniu kwintetu "Grandioso"
11 stycznia - Poświęcenie modlitewników dzieciom klas III
6 stycznia - Żłóbek u Franciszkanów w Poznaniu
6 stycznia - Spotkanie kolędowe osób pomagających przy parafii
6 stycznia - Orszak Trzech Króli (fot. Adam Brambor)
6 stycznia - Orszak Trzech Króli
5 stycznia - Spotkanie kolędowe Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym
3 stycznia - Spotkanie misyjnych kolędników z archidiecezji poznańskiej w Obornikach Wlkp. (fot. Anna i Monika Woźniak)
3 stycznia - Spotkanie misyjnych kolędników z archidiecezji poznańskiej w Obornikach Wlkp.
ROK 2015

28 grudnia - Cztery grupy misyjnych kolędników
28 grudnia - Rozesłanie misyjnych kolędników
26 grudnia - Msza św. o godz. 12.00 z udziałem chóru "Schola vita"
25 grudnia - Pasterka
21 grudnia - Adwentowe spotkanie służby liturgicznej (fot. A.Brambor)
21 grudnia - Adwentowe spotkanie służby liturgicznej
20 grudnia - Prezenty parafialnej Caritas dla dzieci i uboższych rodzin
13 grudnia - Przygotowywanie ozdób choinkowych przez dzieci
8 grudnia - Poświęcenie medalików dzieciom z klas III
7 grudnia - Adwentowe spotkanie rodziców i dzieci z chórku "Józefinki"
5 grudnia - Rekolekcje dla dzieci ze SP Nr 3
4 grudnia - Rekolekcje dla dzieci ze SP Nr 3
3 grudnia - Roraty
3 grudnia - Rekolekcje dla dzieci ze SP Nr 3
23 listopada - S. Bronisława Majchrzycka, szarytka rodem z naszego miasta, opowiada o Cudownym Medaliku
19 listopada - Spotkanie Roberta Friedricha "Litzy" z ojcami
16 listopada - Koncert "Księga Modlitw" w wykonaniu zespołu Holy Songs (Nabożne Pieśni) z Wrocławia
10-11 listopada - Pielgrzymka do Świnic Warskich (miejsce chrztu św. Faustyny Kowalskiej) i na Jasną Górę (fot. Dariusz Woźniak)
10-11 listopada - Pielgrzymka do Świnic Warskich (miejsce chrztu św. Faustyny Kowalskiej) i na Jasną Górę
9 listopada - Ks. Waldemar Hanas, Dyrektor Caritas Poznańskiej, w naszej parafii
31 października - Balik Wszystkich Świętych
30 października - Spotkanie Odnowy w Duchu Świętym
17-19 października - Forum Młodych w Pniewach
19 października - Msza św. z dziećmi celebrowana przez ks. Marcina Cabaja
16 października - 65 rocznica urodzin ks. prob. Andrzeja Marciniaka
12 października - Koncert pieśni maryjnych z okazji Dnia Papieskiego
5 października - Synod Biskupów poświęcony rodzinie
5 października - Poświęcenie różańców dzieci z klas III
29 września - Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
25 września - Spotkanie po wakacyjnej pielgrzymce
20 września - Pielgrzymka szafarzy do Lichenia
16 września - Pielgrzymka chorych do Biechowa
6 września - Spotkanie młodych przed ŚDM
31 sierpnia - Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych
24 sierpnia - Spotkanie z poezją Janusza Saługi
18 sierpnia - Imieniny ks. Proboszcza - Fot. Adam Brambor
18 sierpnia - Imieniny ks. Proboszcza
14 sierpnia - Panie z parafialnej Caritas przygotowują bukiety kwiatów i ziół
2-8 sierpnia - Młodzież z ks. Marcinem w Bieszczadach
8 sierpnia - Wieczysta profesja s. Augustyny Król w Zgromadzeniu Sióstr św. Dominika
20 lipca - Święcenie pojazdów
14-18 lipca - Służba liturgiczna z naszej parafii na wakacjach w Górach Sowich
13 lipca - Chodząc ulicami Wadowic
12 lipca - W Koniakowie, Wiśle i Szczyrku
11 lipca - W Bielsku-Białej i Żywcu
10 lipca - W Piekarach Śląskich i Pszczynie
9 lipca - Na Górze Św. Anny i w Mosznej
8 lipca - Podziwiamy Panoramę Racławicką, Brzeg, Opole i Kamień Śląski
7 lipca - Zwiedzanie Wrocławia
22 czerwca - Poświęcenie chrzcielnicy i procesja eucharystyczna po os. Jagiellońskim
22 czerwca - Poświęcenie chrzcielnicy przez ks. Infułata Aleksandra Raweckiego
19 czerwca - Procesja Bożego Ciała ulicami Środy Wlkp.
15 czerwca - XI Archidiecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do sanktuarium maryjnego w Tulcach
14 czerwca - W Szamotułach i Obornikach (fot. W.Głowania)
14 czerwca - W Szamotułach i Obornikach
12 czerwca - Chrzcielnica w kościele parafialnym
28 maja - Dzieci pierwszokomunijne w Wieleniu (cz. II)
28 maja - Dzieci pierwszokomunijne w Wieleniu
24 maja - 40-lecie święceń kapłańskich ks. Prob. Andrzeja Marciniaka
11 maja - Papieski koncert
4 maja - I Komunia św. dzieci klas III
30 kwietnia - W sanktuarium Madonna della Corona niedaleko Verony
29 kwietnia - U św. Antoniego w Padwie
28 kwietnia - W Cascii i Asyżu
27 kwietnia - Kanonizacja bł. Jana XXIII i bł. Jana Pawła II w Rzymie
25-28 kwietnia - Zespół młodzieżowy w Krakowie i Łagiewnikach
26 kwietnia - Na Monte Baldo przy Jeziorze Garda we Włoszech
25-26 kwietnia - Zjazd Szkolnych Kół Caritas w Poznaniu
22 kwietnia - Spotkanie wielkanocne aktorów i obsługi technicznej Misterium Męki Pańskiej
19 kwietnia - Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego (zdjęcia robione z chóru)
19 kwietnia - Wigilia Paschalna Zmartwychwstania Pańskiego
19 kwietnia - Poświęcenie potraw wielkanocnych o godz. 12.00
19 kwietnia - Poświęcenie potraw wielkanocnych o godz. 10.00
18 kwietnia - Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej
18 kwietnia - Wielki Piątek - Droga Krzyżowa ulicami miasta
17 kwietnia - Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umywania nóg
15 kwietnia - Parafialna Caritas pomaga potrzebującym
13 kwietnia - Misterium Męki Pańskiej
13 kwietnia - Procesja z palmami w Niedzielę Palmową
11 kwietnia - Misterium Męki Pańskiej (fot. Adam Brambor)
11 kwietnia - Misterium Męki Pańskiej
5 kwietnia - Pierwsza spowiedź dzieci klas III
31 marca - Bierzmowanie młodzieży klas III Gimnazjum
30 marca - Poświęcenie stroków dla chórku "Józefinki"
23 marca - Marsz "Średzianie dla życia"
23 marca - Nowi ministranci
19 marca - Odpust parafialny ku czci św. Józefa
15 marca - Wyjazd do Winnej Góry, Miłosławia i Obrzycy
9 marca - Msza św. z dziećmi
23 lutego - Trzeci tydzień pobytu ks. Proboszcza w Zambii
16 lutego - Msza św. w Chingoli (Zambia)
13 lutego - Balik dziewczynek z chórku "Józefinki"
12 lutego - Spotkanie z sierotami "Dzieci Betlejem" w Kitwe
2-9 lutego - Pierwszy tydzień pobytu ks. Proboszcza w Zambii
3 lutego - Ks. Proboszcz prowadzi zajęcia dla kleryków Międzynarodowego Misyjnego Seminarium Duchownego "Redemptoris Mater" w Kitwe (Zambia)
2 lutego - Poświęcenie świec dzieciom klas III
26 stycznia - "Jasełka z Małym Księciem" w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3
26 stycznia - Msza św. z dziećmi
19 stycznia - Koncert kolęd w wykonaniu Kwintetu "Grandioso"
18 stycznia - Złoty jubileusz chrztu ks. Proboszcza (spotkanie w salce)
18 stycznia - Złoty jubileusz chrztu ks. Proboszcza (Msza św.)
12 stycznia - Msza św. z dziećmi
6 stycznia - Poświęcenie książeczek dzieciom klas III
4 stycznia - Kolędowe spotkanie Żywego Różańca i Odnowy w Duchu Świętym
ROK 2014

29 grudnia - Kolędowe spotkanie rodziców ministrantów, służby liturgicznej i zespołu młodzieżowego
28 grudnia - Kolędowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, szafarzy, katechetów i osób pomagających przy parafii (cz. II)
28 grudnia - Kolędowe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, szafarzy, katechetów i osób pomagających przy parafii
25 grudnia - Żłóbek w naszym kościele
22 grudnia - Przyniesienie ognia z Betlejem podczas Mszy św. o godz. 10.30
15 grudnia - Spotkanie adwentowe zespołu dziecięcego "Józefinki"
8 grudnia - Wieczór poezji Tadeusza Żukowskiego
8 grudnia - Poświęcenie medalików dzieciom klas III
6 grudnia - Św. Mikołaj po Roratach rozdaje upominki
5 grudnia - Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3
4 grudnia - Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3
3-5 grudnia - Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 3
24 listopada - Kacper nowym ministrantem w naszej parafii
9-10 listopada - Pielgrzymka parafialna do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach (w Krakowie) i na Jasną Górę (w Częstochowie)
27 października - Koncert Chóru Kameralnego MUSICA VIVA Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu
22 października - Wieczornica o bł. Janie Pawle II przygotowana przez gimnazjalistów
20 października - Msza św. z dziećmi w niedzielę misyjną
20 października - Listy sierot z Zambii do ks. Proboszcza
16 października - Urodziny ks. Andrzeja Marciniaka i przekazanie obrazu św. Józefa do parafii św. Jana Kantego w Poznaniu
7 października - Poświęcenie nowego obrazu i dziękczynienie za 25 lat działalności parafialnej
6 października - Msza św. z udziałem dzieci
1 października - 25-lecie powołania do istnienia Ośrodka Duszpasterskiego pw. Św. Józefa
1 października - Poświęcenie nowego sztandaru przez ks. kanonika Andrzeja Marciniaka
29 września - Nowy wygląd prezbiterium i nowy sztandar parafialny
29 września - Poświęcenie różańców dzieciom klas III
14 września - Nasi ministranci najlepsi w piłkę nożną
14 września - I Krajowy Kongres Parafialnych Rad Duszpasterskich w Licheniu
10 września - Dzień Chorych w Biechowie
7 września - Lednica Seniora
7 września - Piesza Pielgrzymka do Biechowa
2 września - Początek roku szkolnego dzieci ze SP Nr 3
1 września - Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych
29 sierpnia - Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej
29 sierpnia - Wyprawki szkolne dla dzieci będących pod opieką parafialnej Caritas
25 sierpnia - Dozynki wojewódzko-archidiecezjalne na Staarym Rynku w Środzie Wlkp.
20 sierpnia - Spotkanie modlitewne w Kazimierzu Biskupim prowadzone przez ks. Johna Bashoborę z Ugandy
17 sierpnia - Imieniny ks. Proboszcza - fot. A.Brambor
17 sierpnia - Imieniny ks. Proboszcza
15 sierpnia - Zbieranie, układanie i rozprowadzanie kwiatów dla Matki Bożej Zielnej
14 sierpnia - Układanie bukietów przez panie z parafialnej Caritas
10 sierpnia - W Muzeum Bambrów Poznańskich, poznańskiej Farze, Muzeum Archeologicznym i w Pokrzywnie u grobu s. Akwili i s.Kajusy, które zginęły broniąc ślubu czystości
22-29 lipca - Rekolekcje młodzieży w Beskidzie Żywieckim
21 lipca - Święcenie pojazdów
14 lipca - Pożegnanie z Bałtykiem
13 lipca - W Kopenhadze
12 lipca - W Międzyzdrojach i Świnoujściu
11 lipca - W Niemczech: Greifswald i Stralsund
10 lipca - Parafialna pielgrzymka zwiedza Szczecin
9 lipca - Ognisko w Rokitnie
9 lipca - Parafialna pielgrzymka w Paradyżu i Międzyrzeczu
8 lipca - Parafialna pielgrzymka w Świebodzinie, Zielonej Górze i Klępsku
3-5 lipca - Służba liturgiczna na Kaszubach z ks. Marcinem Cabajem
1-2 lipca - Służba liturgiczna na Kaszubach z ks. Marcinem Cabajem
27 czerwca - Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla dzieci Szkoły Podstawowej nr 3
23 czerwca - Celebracja symfoniczno-katechetyczna "Cierpienie niewinnych" w Oświęcimiu
23 czerwca - Ks. Janisław Garncarek z parafii Garadok na Białorusi
15 czerwca - Wyjazd do Witaszyc, Borku Wlkp., Cichowa i Lubinia
14 czerwca - Szkolne Koło caritas ze SP nr 3 na Jasnej Górze
2 czerwca - Spotkanie nadzwyczajnych szafarzy komunii św. w Poznaniu
2 czerwca - Procesja eucharystyczna po ulicach parafii
31 maja - Młodzież z parafii Matki Bożej Zwycięskiej z Poznania u naszych ministrantów
30 maja - Boże Ciało w Spycimierzu
30 maja - Boże Ciało w Środzie Wlkp.
26 maja - Koncert Rodzinny z okazji Dnia Matki
20 maja - 25 lat posługi kapłańskiej ks. Proboszcza Jacka Stępczaka
19 maja - Zaproszenie do wyjazdu do Spycimierza gdzie przygotowywane są dywany z kwiatów na Boże Ciało (kilka z roku 2012 można obejrzeć tutaj)
11 maja - Pielgrzymka do Kórnika śladami hrabiny Zamoyskiej
5 maja - Ewangelizacja na placu przed kościołem
5 maja - Rocznica I-ej Komunii św.
28 kwietnia - Ewangelizacja przed kościołem
28 kwietnia - Msza św. z dziećmi
21 kwietnia - Ewangelizacja przed kościołem
19 kwietnia - Bierzmowanie udzielone przez ks. bpa Grzegorza Balcerka
14 kwietnia - Ewangelizacja przed kościołem
14 kwietnia - S. Augustyna Król, dominikanka z pracująca w Domu Pomocy Społecznej w Mielżynie, opowiada o swoim doświadczeniu służenia chorym dzieciom
13 kwietnia - Pielgrzymka śladami bł. Edmunda Bojanowskiego
7 kwietnia - Ewangelizacja na placu przed kościołem
7 kwietnia - Rocznica Wczesnej Komunii św.
6 kwietnia - Czuwanie w Wigilię niedzieli Miłosierdzia Bożego
1 kwietnia - Uroczysta Komunia św. dzieci 6-8 letnich
30 marca - Wigilia Paschalna - zdjęcia z chóru
30 marca - Wigilia Paschalna
30 marca - Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę
29 marca - Liturgia na cześć Męki Pańskiej - zdjęcia z chóru
29 marca - Liturgia na cześć Męki Pańskiej
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.
Projekt strony: Mikołaj Stępczak
Wygenerowano w sekund: 0.04
5,126,106 unikalnych wizyt